Jump to content
Matrix

Kalorifer Böcekleri 1. Meydan Muharebesi

Recommended Posts

Sarımtırak,uzaktan bakınca aslında sevimli böcükler..Kış boyunca tek tük görüyorduk,adı üzerinde kalorifer böcüğü yaz gelince,kaloriferler sönünce giderler diye umduk..Ama arsız çıktılar Kaloriferler söndü bunlar daha bir fazlalaştı..

Son 1 aydır bu böcük familyasıyla uğraşmaktayım..İlk mücadelemiz uzaktan terlik fırlatma ile başladı..

Sonra yakın mücadeleye geçtik,hafif terlik darbeleri ile bezdirmeye başladık.Halı döşeme batmasın düşüncesiyle..Sonra Baktık olmuyor terlik darbelerini artıkdık..

Kimyasal savaşa karşıydım fakat baktık olmuyor kimyasal savaşa karar verdik..

Önce taktikler geliştirildi.Yakın ve uzaktan izledim hareketlerini karargahlarını bulmaya çalıştım..

Bir tanesini tuvalette gördüm,hiç müdahale etmedim oturup izleyeyim dedim.Hoş zaten oturuyordum..

Çok ince çatlaklara girip çıktığını gördüm,evdeki tüm çatlaklar,mutfak dolabı aralıkları,el değmeyen yerler yuvalarıydı..Elde ettiğim ilgiler şunlar..

1-Her yerde yaşıyabiliyorlar

2-asla tamamen yok edemiyorsun ancak birey sayısını düşürüyorsun

3-bir yumurtlamada 100 e yakın yavru doğuyor

4-bir dişi ömrü boyunca 1000 000 yavru yapabiliyor.

5- Dış etkenlerden etkilenip Depresyona girmiyorlar üremeye devam

6-sıcak ve nemli yerler favori yerleşim bölgeleri

7-çok ince çatlaklara bile girebiliyorlar..

8- İnsanlara dostlar,ısırma falan yok.

9-her türlü mikrobu taşıyorlar

10-Bende yok demeyin,dışardan getirdiğiniz bir eşyada bulunan bir yumurta sizi işgal etmesine yeter..

11-sizin yediğiniz yada yemediğiniz her şeyi yerler..Karabiberi bile..

Bugün Kimyasal mücadelemiz başladı..Tüm çatlaklara dip köşe bucak kimyasal saldırılar düzenlendi.Büyük ölçüde kayıp verdiler..

Ardından gelecek olan taktik böcek yemleri..aynı zamanda yamyamlar.Kayıp sayısı belli olmasın diye ölen yoldaşlarını yiyorlar.Taktik şu; böcek yemlerini koy.Gelip yesin,yiyen evine gitsin,orada ölsün,Yoldaşları gelip onu yesin,onu yiyenlerde ölsün,sonra yumurtadan yeni çıkar çocukları onları yesin onlarda ölsün sonra torunları falan derken Kontrol altına almayı düşünüyorum..

Olaki böyle bir sorunla karşılaşan olur,Teknik destek verebilirim.(ücretsiz)

• Like 2

gazanız mübarek, kimyasalınız bol olsun :D hiç bir cinsine tahammülüm yok, o yüzden evde olsun olmasın, periyodik olarak ilaçlıyorum ben de..

• Like 2

gazanız mübarek, kimyasalınız bol olsun :D hiç bir cinsine tahammülüm yok, o yüzden evde olsun olmasın, periyodik olarak ilaçlıyorum ben de..

İlaçlamak sorun değil ama akabindeki kap kacak,köşe bucak temizlik o zor:)

Bu arada sitede daha detaylı bilgi varmış..

http://www.estanbul.com/kalorifer-bocekleri-157926.html#.U6wlRmJ_vrp

insanları ısırmamaları güzel haber.......şükürler olsun henüz bi böcekle tanışma fırsatım olmadı..:)

• Like 1

ya bunları tanıyorum ben daha önceden tanışmıştık ama siyahtı benim gördüklerim hamamböceği değilmi, bunlar niye sarardı .... öleceğini hissedip sararıp soldular sanırım..:)

• Like 2

ya bunları tanıyorum ben daha önceden tanışmıştık ama siyahtı benim gördüklerim hamamböceği değilmi, bunlar niye sarardı .... öleceğini hissedip sararıp soldular sanırım..:)

Bunlar akdeniz bölgesinde yaşayanlar malum sarışın..Siyah olanlar doğu bölgelerinden göç edenler:)

Şaka bir yana büyük sıkıntı..Yöneticiye söyledim komple ilaçlatma kararı aldık..Saplam olsun..Önümüz zaten bayram.Bayram tatilindeyken düşünüyorum hem evde kimse olmaz.