Jump to content
Matrix

Kalorifer Böcekleri 1. Meydan Muharebesi

Recommended Posts

Bizde de var o böcüklerden. Odadaki baca girişinden bile çıktı. Görürsem terlikle dalıyorum ben. Üstelik halıya ve betona ezmeden öldürmek konusunda da ustalaştım. Temiz iş.

Bizim evde yok ama inşallah olmazda asla.... Çok geçmiş olsun genellikle pastahane tarzı yerlerde çok olduğunu biliyorum o böceklerin veee hiçte sevimli değiller....

Bizde de var o böcüklerden. Odadaki baca girişinden bile çıktı. Görürsem terlikle dalıyorum ben. Üstelik halıya ve betona ezmeden öldürmek konusunda da ustalaştım. Temiz iş.

Bu konuda bizde bayağı profosyonelleştik..:)

Bizim evde yok ama inşallah olmazda asla.... Çok geçmiş olsun genellikle pastahane tarzı yerlerde çok olduğunu biliyorum o böceklerin veee hiçte sevimli değiller....

Umarım olmasında..Ayline su bazlı köpüğü sordum oda rep atmış ama rep yarım kalmış:) en son Ö yazıyordu..

Bunu araştıracam umarım etkili olur..

Ben varım sıkı bir savaşcı olduğumu düşünüyorum zafer benim oldu 2 ay mücadele ettim bu böceklerle 4 tür ilaç kullandım neredeyse kendimide zehirliiyordum:rolleyes::D

İlaç isimleri alalım efendim:) Böcek yemini kullandım,sulandırılarak satılandanda kullandım..Etkililer ama dışarıdan giriyorlar sanırım giriş yollarını engellemem lazım..

ben evimi değiştirdim , eski evimde arasıra çayır çimen böceği olurdu onuda atardım dışarı giderdi ...bu eve gelince gece banyoya girdiğimde basacak yer bulamıyordum ...

önce lavabo giderlerini poşetle gider borularına sardım , mutfak lavabosuda dahil olmak üzere poşetlerin üzerinden sıkıca koli bantıyla sardım ... bulaşık makinasının çamaşır makinasının giderlerinide aynı şekilde önce poşetle sonra üzerini koli bantıyla sıkıca sardım ...

bu şekilde eve kötü kokularda gelmedi ...

daha sonra silikon ve tabancasını aldım tekzen den , butün çatlak patlak ve varsa her yeri kapattım ...böcek gördüğüm zaman giriş çıkış yerlerini kontrol edip nokta atışıyla ertesi gün silikon tabancasıyla tekrar tekrar sıvadım ... tek tük görünenlerede marketten böcek yemi tableti alıp geçtiği yerlere koydum ...

şu anda asayiş berkemal ... istersen bu yolları bir dene ...

birde banyo mazgallarını çıkarttım koli bantıyala iyice üstünü kapladım yerine taktım işim olduğunda çıkarttım , işim bitince geri yerine takıyorum ...

Çatlak patlaklar benimde dikkatimi çekti kapatayım dedim ama buna imkan yok..Mutfak dolabı eski tarz..Döşemeler ise şu eski tip masif parkelerden..:( yani pek elleyemiyorum.Ama oraları periyodik ilaçlıyorum..

• Like 1

Bütün apartmanın ilaçlanması gerekiyor,yoksa ilaçlanmadan evlerden kalorifer borularıyla yine glirler çok şükür kömürden doğal gaza geçildikten sonra yok oldular,yinede yılda iki kez ilçlanma yapılıyor top yekün

Hallettim arkadaslar..En sonunda ustesinden geldim bu sorunun..

Nasil geldigimi soyleyeyim belki lazim olan birileri olur..

KACİN....Hemen pilinizi pirtinizi toplayip tasinin..imkaniniz varsa esyayi birakip kacin..Zira her ne kadar ilaclayip tasinsamda yine 3-5 tane gelmis esyalarla..