Jump to content
  • 0
müslüman

Kapanmak İstiyorum Ama....

Question

Merhabalar... uzun zamandır kapanmayı, tesettüre girmeyi düşünüyorum ama yapamıyorum nefsim engel oluyor çeşitli bahaneler buluyorumm yapamıyorumm :/ kapalı arkadaşlardan, ablalardan deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum benim için çok önemlii.

41 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Yeni kapanmış biri olarak birkaç birşey yazmak istedim ...

Bende yıllardır ıstıyordum ama bır turlu nasip olmuyordu arefe gunuydu gecen sene aniden alış veriş esnasında sanki bir el dokundu bir şal tunık aldım ve kapandım şuandada cok huzurluyum şükürler olsun ki ...

Kesinlikle zor değil aksine insana huzur veren birşey... Fakat bin kez düşünüp bir kez karar vermen ve bırdaha o karardan donmemen gereken bır durum bu ıyı dusun eksileri kesınlıkle yok fakat çok sosyal gece hayatı vssi olan bır ınsansan silip atman gerek .. artılarını koy kefeye huzuru farz olanı Allaha dahada yakınlasmayı hangısı daha ağır basıyor bakalım ...

Ben çevremden çok tepki aldım ılk kapandıgımda kulaklarınıda olumsuz yorumlara tıkaman lazım hazırlıklı ol dıye dıyorum =)

inşallah kapanırsın canım

• 0

çok haklısınız insan bir karar verdiği zaman yorumlara kulağını tıkamalı ben kendimi ikna edebilsem kulağım zayen kapalı olacak bunu bir başarabilsem :) inşallah kapanırım kapanırsam burayada yazacağım yorumun için çok sağol inş vesile olursun kapanmama :)

• 0

Bu konuda kimsenin size faydası olmaz ... Tesettür nedir,nasıl olmalıdır,hangi ayette nasıl anlatılmıştır... EN başta ALLAH'ın emridir bunu idrak edebilirseniz tesettüre girebilirsiniz...Önemli olan sizin istemeniz başarmanız

• 0

doğru ama herşeyi bildiği halde kapanamayan biri varsa karşısındaki kişide öyle bir laf söylerki onu heveslendirir ve vesile olmuş olur onu kastetmiştim. Kur'andaki tesettür ayetlerini okudum araştırdım hepsini biliyorum inş nasip olur

• 0
Bu konuda kimsenin size faydası olmaz ... Tesettür nedir,nasıl olmalıdır,hangi ayette nasıl anlatılmıştır... EN başta ALLAH'ın emridir bunu idrak edebilirseniz tesettüre girebilirsiniz...Önemli olan sizin istemeniz başarmanız

aslında cogu ınsan bunun farkında haklısınız sozum yok lakın bazen ıman zayıflıgından bazende şeytan vesvesesinden dolayı olamayabılıyor ...

ve ınsanız haliyle 30 senenı açık geçiren biri için düşüncede alışabılırmıyım durumu soz konusu olabılır ... ta ki örtünün maneviyatını o ilk gün örtündükten sonra ınsan anlıyabılır dıye dusunuyorum =)

çok haklısınız insan bir karar verdiği zaman yorumlara kulağını tıkamalı ben kendimi ikna edebilsem kulağım zayen kapalı olacak bunu bir başarabilsem :) inşallah kapanırım kapanırsam burayada yazacağım yorumun için çok sağol inş vesile olursun kapanmama :)

inşallah canım ama kesınlıkle olumsuz bırsey dusunme ınsan kapanınca namazınada baslıyor daha bır agırlasıyor huzurlu hıssedıyor Allahım manevıyatını sanada yasatsın ınsallah

• 0

alışabilir miyim düşüncesi çok oluyor ve bu yüzden deneyimlerinizi bilmek istedim yazan herkese çok teşekkürler

teşekkür ederim ....İNŞALLAH :)

• 0

Ben de tesettür giymeyi yıllardır istiyorum şu an hazırım ama halen tesettürlü değilim.. Nasip işi ... Hiç bir şey ALLAH'ın rızasının üstünde değildir ama benim şu an bazı engellerim var... Ve nasip olursa gerçekten tam tesettürlü olacağım inşallah... Birilerinin sizi etkileyebileceğini düşünüyorsanız biraz daha düşünün ve kararınızı verin... Biliyorsunuz genelleme yapmıyorum fakat tesettürlüyüm diye geçinen bir çok örtülü çıplak var,başı açık olupta giyimine kuşamına dikkat edenlerde var... Vaktinde arkadaşım kapandı ama etrafında "ne gerek var,daha gençsin,yakışmamış,açık sana daha çok yakışıyor "diyip kızı o halinden soğutanlar vardı... Aaçmadı örtüsünü ama huzursuz olmadı da değil... Bunları umursamayıp mutlu olacaksanız hiç bir şey engel değil...

• 0

herşey insanın beyninde bitiyor. kapalı ancak tesettürlü olmayan çok insan var ben öyle olmak istemiyorum Allahım inş tesettürü nasip eder tüm isteyenlere

• 0

Ben de tesettüre girmek istiyorum..Korkularım var,dua ediyorum inşallah rabbim nasip edecek bakalım...

• Like 2