Jump to content
fay SAHARA

Bir Mcdonalds Gerçeği..

Recommended Posts

Guest nylnur

bende inanmiyorum ve cokk seviyorum bize birsey olmadi yiyoruz :D:D:

Guest türk_kızı

kola içmiyorum artık...iyice soguttum kendimi.... bunuda yemem olur biter...zaten yiyebilecegimide sanmıyorum artık :confused:

karalama kampanyası mı acaba :(

igrenc ama yaa.midem kotu oldu.her haber de dogru cıkmıyo

Guest nylnur
karalama kampanyası mı acaba :(

igrenc ama yaa.midem kotu oldu.her haber de dogru cıkmıyo

bencede karalama yillardir karalamaya calisiliyor , ben izlemedim izlememde , kilo almaya gelince bence hareketsilikten aliniyor ona bakarsan ineklerde ot yiyor tosun masallahh:rofl::rofl::rofl:

biraz ornek agir oldu sanki ama aklima hep onlar geliyor rejim yaparken :P:pyillar gectikce hersey ayagimaza geldikce kilo almaya mahkum herkez , nerde harek orda bereket demisler, bizim cocuklugumuzda ip atlardik sokakdan iceri girmezdik simdiki nesil pc basindan kalmiyor birak sokagi wc zor gidiyorrr..

2002 yılında,6 ay Bursa Zafer Plaza MCDonalds'ta çalıştım,her bölümünde,mutfak,kasa,ızgara,depo.Bu çekilen görüntülerin Mc Donalds ile bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum.Şu ana kadar çalıştığım yerlerin içinde hijyene en çok ciddiyet veren yerdi.Çalışmaya başlamadan önce birkaç gün boyunca eğitim verildi.15 dk'da bir ellerimizi yıkamak,yıkayamıyorsak duvarda asılı olan özel temizleme jeli ile ellerimizi temizlemek zorundaydık.Ayrıca ellerimizi üretim dışında bir yere değdirdiğimizde,örneğin hamburger yaparken elimi önlüğüme bile silsem yıkamak zorundaydım.Her 30 dk'da bir yerler paspaslanmak zorundaydı.Kırmızı ve mavi bezler vardır.Mavi bezler ile üretim bölümleri,kırmızı bezler ile üretim dışı bölümler silinirdi.Mutfakta A'dan Z'ye kadar özel temizlik maddeleri vardı,GR,LR diye uzayan bir dünya kimyasal temizlik madeleri.Her birini farklı materyalden yapılmış yüzeyleri temizlemek için kullanırdık.Kıyafetleri ütülü,ayakkabıları boyalı olmayan kişileri vardiyaya almazlardı.Müdür ile bir çok defa tartışmıştım bu konuda :)Fazladan yapılmış hamburgerler için bir zaman kartı vardı.FIFO(first in first out)yani ilk giren ilk çıkar kuralı.Üretimden çıktıktan sonra o zaman dilimi içinde satılmayan ürünler çöpe atılırdı,genelde biz onları atmak yerine kendimiz yiyiyorduk:)Benim kilo alamama problemim vardı o zamanlar.6 ay boyunca fast food yememe rağmen kilo alamadım.Kısacası McDonalds'ın dünyada en hijyenik işletmelerden biri olduğunu söyleyebilirim.Benimle birlikte o gün işe başlayanlar şimdilerde restorant müdürü bile oldular.Kişisel sebeplerden dolayı işten ayrılmıştım.Hijyen adına daha unuttuğum şeyler bile olabilir,üstünden 7 sene geçti :)

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum;Amerika gibi denetimin çok sıkı olduğu bir ülkede böyle bir şey olacağını düşünmüyorum.İnanın oradaki halk sağlığına bizden daha çok dikkat ediyordur.Bu görüntüler muhtemelen Çin'de filan çekilmiştir.Bebek cenini,fare,böcek yiyen adamlardan her şeyi beklerim.

Ben inandım zaten epeyde bunlar hakkında bilgim var.Bu malum marka tutupta herkesin gözü önünde yapacak değil ya tüm bunları.Elbette belli insnaların çalıştığı ve üretimlerinin yapıldığı merkezleri var sonuçta.Hem köfteri va bzaı ürünleri hazır olarak geliyor hemde sadece Amerikadan var mı türkiyede üretim tesisi?Millete atıda itide harmanlayıp yedirler çünkü tekniği var

koruyucu madde ,renklendirici,aroma artırıcı ,kıvam artırıcı ve daha sayamayacağım kadar çok fazla şey.

İsraile insanları katletsin diye gönderilen silahların parası böyle kolay kazanılıyor işte.Sonrasındada ödül alıyor aynı starbuck kafleler gibi.

O yüzden orda çalışan arkadaşlar olmaz olmaz demesin tabiki çalıştığınız noktalarda olmaz tutupta size üretim tekniklerini öğretmezler tıplı kolanın sır olan üretim tekniği gibi.

Malum markadan beslenenler bence bir kez daha düşünsün işin hijyen kısmınıda geçtim vicdan konusunda düşünün derim sevgili arkadaşlar.

Guest

yemeyin otarz şeyler cocuklarınızada yetirtmeyin güzel yerlerde cancanlı paketlerde sunuyolar cocuklarda özeniyo . içinde kim bilir neler var yeni nesil neden af edersiniz daha geri zekalı hiperaktif cocuklar

Guest Cesur

Niye inanmıyorsunuz neye göre inanmıyorsunuz bunuda anlamış değilim butun yediğimiz gıdaların içinde neler var bir bilsek her halde oturup kendı sebze ve meyvemızı kendımız üretiriz.. bende bır zamanalra pastaneed çalıştım ve tost makınası sımsıyahtı ben kalkıp ınsanlara ordan tost yapıp nasıl verıcem kaldıkı mc danolds olmayacak garantısı varmı varsa söyleyın evde yaptığın yemeğin içinde bile olsa ufak bır taş veya kepek çıkmıyormu ama mc danolds güçlü ya parasaıda var ohhh dil uzatamayız.Kolayı bende içmiyorum artık bıraktım...

cok igrenc. esim de orda yemek yer benim midem almiyor.

adamlar trilyonlar kazanıyo tüm medyanın gözü onların üstünde ama sırf zevkine pislik yediriyorlar,manyak bunlar zaten.

fake video :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...