Jump to content
HaYaLGöZLüM

Da Vinci Şifresi

Recommended Posts

Guest şalom

sayın mira ben kulaktan duyma yazmadım yazdıklarım tekrar okunursa onları kimin söyledigi belli olur bu konuyu şahsileştiren ben degilim o arkadaş benim kullanıcı ismimmi onu rahatsız etti bilmiyorum konuya müdahil olacaksanız tarafsızlık konumundan çıkın sebep konu haddini aşıyor .konu neydi da vinci 'nin şifresi buradan nerelere geldik bir resme ne anlamak istediginize ondan ne beklediginize bakarak anlam çıkarabilirsiniz siz öyle görmüşşünüz ben öyle görmüyorum leonardo o gün bu resmi yaparken bu gün bu anlamlar çıkacagını acaba bilebilirmiydi sanmıyorum kutsal kase mecdelli meryem diyorsunuz bir şeyi anlatmak için bu kadar gizeme ne gerek var isa mesih'in bir ailesi olsaydı en azından o zamanki yahudi yazarları ki isa'yı sevmezlerdi bu konuda yazarlardı isa'yı çarmıha geren romalı yazarlar yazarlardı böyle kayıtlar yok bunlar neredn çıkıyor anlamıyorum ayın yarılması olayındada hiç bir yazılı metin yoktur (koca ay yarılacak kimse fark etmiyecek)ama islamiler var diye idda ediyorlar yani çogunlugun yok dedigine sizler var diyorsunuz peygamberiniz hakkındada o yazdıklarımı avrupalılar yazmadı müslümanlar yazdı onada itiraz ediyorsunuz sizinle anlaşmak çok güç.arap ırkı ibrahim peygamberin odalıgı olan hacer den türemiştir bu yüzden kutsal kitap şöyle yazar hacer den olanın neslinide çogaltacagım ama onlar seninle sende onlarla kavgalı olacaksınız tabi bu arap ırkı için söylenmiştir sera dan gelen ırk tanrının seçılmişleridir aradaki farkı sanırım anlatabildim.

Guest münzevi-cadı

ben bir müslüman olarak isanın allahın katınada olduğuna inanıyorum( sizde çarmıha gerildiğine inanıyorsunuz). bana görede allahın katında olan bir kimse evlenip çocuk yapamaz.dan brown yazdığı saçmalıların hiç birine inanmıyorum .

ama sizinde haklı bulmuyorum şalom sırf dan brown tezi çürütmek için yazdıklarınız bizim dinimize ve peygamberimize yaptığınız büyük bir haksızlık.

son mesajınızda bizim inandığımız bir mucizeyi eleştiriyorsunuz.nasılki hz.isanın mucizelerine inanıyorsak biz hz.muhammedin mucizelerinede inanırız .şimdi başka biri çıkıp isa ölüleri nasıl dirilti ,böyle bişey olamaz dese ne hissedersiniz.

bir iddayı çürütürken bu konuyla yakından uzaktan ilgisi olmayan bir dini ve inananlarını rencide edici sözler yazmanızın size ve tüm hrıstiyan camiasına faydası olacağını düşünmüyorum.

Guest şalom

benim yazdıklarımı şahsi yazılarım olarak görmekten vaz geç ben inanmadıgım bir şeyi yazmam ayın yarılması olayıda aynıdır yani dünyanın hiç bir yerinden fark edilmiyecek sadece arabistanda o da küçük bir bölümünde görülecek mucize tabi olur ama koca ay yarılması bütün dünyadan görülmeliydi ki mucize oldugu anlaşılsın belki islamiyete girenlerin sayısı artardı ama ne hikmetse inanmıyanlar daha çok oldu bazı islam alımleri bu olayı saniyelerle ifade ederler yani şimşek çakması gibi derler görülmeyen şey nasıl mucize oluyor.

Burdakilere birşey sormuştum Hz.İsa'nın eşi ve çocuklarının olduğunu Dan Brown tezine dayandırmadan Kuranı kerimden kim acaba doğruluğunu isbat edebilir diye.Çıt yok.Peki buna rağmen bu tezi öne sürenler,bu tezi olumlu konuşanlar,yapılmış bir resmi sanki allah katından bir ayet gibi savunanlar bu iftirayı,bu saçmalığı bir kenara bırakıpta bana ayet sunmalarını bekledim.Böyle bir ayet olmadığına göre O zaman bırakılsın bu deli saçmalığı, müslüman olan kişiye Hz.İsaya atılmış bir iftirayı,çirkinliği acaba doğru olabilirmi diye düşünmek bile yakışmaz diyorum.

Bu yazdığım tamamen kendi şahsi düşüncemdir ve kimseyi hedef alarakda ,kimseyi desteklemek adınada yazmıyorum.

Burdakilere birşey sormuştum Hz.İsa'nın eşi ve çocuklarının olduğunu Dan Brown tezine dayandırmadan Kuranı kerimden kim acaba doğruluğunu isbat edebilir diye.Çıt yok.Peki buna rağmen bu tezi öne sürenler' date='bu tezi olumlu konuşanlar,yapılmış bir resmi sanki allah katından bir ayet gibi savunanlar bu iftirayı,bu saçmalığı bir kenara bırakıpta bana ayet sunmalarını bekledim.Böyle bir ayet olmadığına göre O zaman bırakılsın bu deli saçmalığı, müslüman olan kişiye Hz.İsaya atılmış bir iftirayı,çirkinliği acaba doğru olabilirmi diye düşünmek bile yakışmaz diyorum.

Bu yazdığım tamamen kendi şahsi düşüncemdir ve kimseyi hedef alarakda ,kimseyi desteklemek adınada yazmıyorum.[/quote']

Şimdi anlaamdığım birşey var

Birileri hz İsa'nın evli ve çocuğu olduğunumu belitmişler

Guest baybora
neyin kanıtı kanıt diye sundugun hikaye 2000 tıildır arıyorlar araştırıyorlar bula bula bu mu dag fare bile dogurmamış.

yeni bir film çekildi ama sonradan bazı sahneler tepki çekmesin diye çıkarıldı neydi o filim 2012 kıyamet filmi orada da kabe yıkılıyordu yerle bir oluyordu işte mayaların kehaneti 2012 bu ondan daha gerçek gibi hani kabe yıkılmazdı yani bir şey yazarken biraz gerçeklerden bahset isa evlenmiş çocugu olmuş züriyeti hala yaşıyormuş arkadaş ona bakarsan muhammed in züriyeti dünyanın her tarafında yaşıyor onlarca kadın,cariye,odalık,ganimet (kadın mal)

bunlarıda araştır belki amerikaya kadar uzanır.

--------------------

arkadaş şimdi da vincinin bu hikayesi kutsal kitapta yazıyor diyorsan ayetlerden açıklama yap inanayım.ben bulamadım

--------------------

sayın göçmenoglu ne kadar geriye bakarsan takılıp düşersin daima ileri bakmak iyidir.

salom kabe yikilmaz degildir su ana kadar savas ve dogal afetler sonucu 17 kez yikilmistir ve yeniden yapilmistir..

Tabi burdakilerin bir cogu buna itiraz edecektir ama gercek budur tarihi okusunlar goreceklerdir....

"Binlerce yıllık çatışma bir romanla su yüzüne çıktı. İsa bir Tanrı değildi, gerçek bir insandı ve evliydi, Karısı Magdalalı Meryem'di ve kızlarının ismi de Sarah'dı. İsa'nın sırrı ve nesli binlerce yıl gizli tarikatlarca korundu ve İsa'nın neslinden son temsilci Paris'te yaşayan Pierre Plantard St. Clair. Sion Tarikatı, Tapınak Şövalyeleri, Gül ve Haç Kardeşliği sırrın bekçileriydi ancak İsa'nın sırrı artık deşifre oluyor, gizli tarikatlar Papa'nın ölümünü bekliyor. "

Sayın Mira ,bölüm modu olarak açılan konuyu ve verilen cevapları okumuyormusunuzda bana soru yöneltiyorsunuz anlayamadım.Bakın açılan konunun başında bu var ve ondan sonra gelen yorumlarda "harika bir paylaşım " " katılıyorum " v s.gibi yazılanı destekler ve onaylar açıklamalar var ve bende konunun üst kısmında yer alan bu yazıya istinaden bir soru yönelttim kimseyi hedef almadan anlamamışsınız anlatabildimmi acaba ?

-

Guest baybora

Bana kalirsada cocugu yoktur isanin cunku olsaydi suna emeinim ki halen soyu devam eder ve soyu surekli olarak kral kalirdi.

Eger dikkat ederseniz bir cok yalvacin cocugu oldu kendisi oldukten sonra oglu yerine gecti ve bu sekilde devam etti.

Dikkat edin Nemrutta bi yalvac ogluydu ve isyankardi keza yakupun ogullari da.

O halde bi yalvacin soyunun surmesi hic de dogru degil.Cunku sonucda hepimiz insaniz ve nefsimize uyabiliriz.

Ben size soruyu sorarken ne yanlış anladım ne tersleyerek sordum nede başka birşey hissettim,terslemenize gerek yok..

Basit bir soru sordum size sadece sormam gerekiyormuş kusura bakmayın