Jump to content
Renan

Olumlama Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?..

Recommended Posts

Çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz…

Yani sorunları olduğu için mi söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunların içinde olduklarını bilmeden !

SÖZ, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz.

Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLUMLAMADIR!

Olumlamalar, rast gele hazırlanamaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelidir. “Olacak, yapacak”, “istiyorum”, “Her şeye rağmen” gibi kelimeler KULLANILMAMALIDIR

OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ_

SE-SA eki;

Eğer çok Param olursa Mutlu olurum

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.

MELİ-MALI

Güçlü Olmalıyım

Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz.

ECEK-ACAK

Her şey çok güzel Olacak

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.

TERSİNE SÖYLEM

Korkmuyorum

“Güvendeyim” yerine “korkmuyorum” derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

BELİRSİZLİK

İyi bir hayat istiyorum

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır.

OLUMLAMA NASIL YAPILIR

- Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır. BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz ? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz

- Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.

Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden yada isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.

İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın. Sakın olumsuzluğa kapılmayın…

Çünkü işe yarıyor…

• Like 1

renan bana bu konuda lütfen yardım et nasıl yapıcamı bilmiyorum

diyelimki biri birşeyden korkuyor ne demeli

cocukken beni üzen insanlar oldu unutamıyorum onları affedince mutlu olurmuyum ve nasıl yapabilirim

Renan bu konu cok guzel..tsk.

cocukken beni üzen insanlar oldu unutamıyorum onları affedince mutlu olurmuyum ve nasıl yapabilirim

Tugem affetme olumlamalarını yaparsan gercekten ıcsel huzuru yakalarsın..ben bır kez cok ıcten yaptım..adını bıle duymaya tahammul edemedıgım ınsanların adı gecınce suan umursamıyorum ama 21 gun yapılsa muthıs etkılı olur ıstıkrarlı olmak lazım bu konuda..yasadıgın her ne olursa olsun kendı mutlulugun ıcın affet senın affetmen demek o ınsanın mutlulugu demek degıl senın işini bi anlamda Allah a havale etmen demek..ilahi adalet denen bir sistem var..bız kendımız ıcın affedıyoruz..herkes enı sonu layıgını bulur..herkesın enerjısı kendıne doner bu mantıkla hareket et o yuzden ıyı enerjıler acıga cıksın senden..

Tugem ben hiç affetme olumlaması yapmadım. Çünkü affedip affetmeme konusunda kendisiyle çekişen biri değilim. Çok kolay affediyorum. Ama biri beni arkadan vurmuşsa, iftira atmışsa, onurumu kıracak söylemlerde bulunmuşsa ve birde namusuma dil uzatmışsa hayatta affetmem. O kişi benim için biter. Böyle insanları affedersem mutlu olamam, yeni yapacaklarına çanak tutmuş olurum.

Seni üzen insanların üzme sebebi çok önemli. Eften püften dünyalık şeylerse üzülmüşsen affet sen de mutlu olursun. Ama dediğim gibi her şey affedilmemeli. Sonra kendi kişiliğinden taviz vermiş olursun ki bu da bana göre kişisel gelişime ters. Olumlama da bir yere kadar değil mi?

Veda_Busesi'yle ne kadar ters şeyler yazdık yahu...:)

Renan affetme kişiyle konuşmayla alakalı değil içinden affettim serbest bıraktım diyeceksin kendin için affediyorsun bereketini sağlığını engelliyor affedemediğimiz kişiler önce bende senin gibi düşünüyordum beni çok kıran üzen günlerce ağlatan bir komşum için yaptım bir gün yolumu kesti hacca gidiyorum senden helallik almam lazım hakkını helal et dedi şimdi yine konuşmuyorum ama o kişiye karşı içimdeki kin kalmadı kızmıyorum bile yüzünü görünce

Evet olabilirsin o kişilerin ismin söyleyip affettim serbest bıraktım özgürüm demen yeterli veya hoponopo sayfasını incele ordaki olumlamardan çalış oda çok işe yarıyor

Ülkerdem'ciğim, zaten o tür insanlara karşı insanın hisleri bir süre sonra nötrleşiyor. Kızgınlık da kalmıyor, iyi niyet de. Hayatınızdan silip atıyorsunuz...:)

ama ben her gün apartmana girerken çıkarken görüyorum hemen giriş ve inanılmaz kin doluydum Renan cığım

ülkerdem ablacigim ben daha önce defalarca affetme calismalari yaptim ve ruhsal anlamda çok faydasini gördüm fakat zamanla bende çok hosuma gitmeyen bir durum gelisti, o da bana yapilan kötülüklari otomatik olarak -herhangi bir çalisma yapmadan- unutmaya basladim. Sanirim bilincaltim ilerki bir zamanda bana zarari dokunan o insani affedecegimi bildigi icin bunu normal bir durum gibi algilayip, unutmami sagliyor. Unutmak ve kötü anilari sürekli hatirlamamak iyi birsey aslinda ama sürekli affedici rolünde olup, karsi tarafa tavir koymamak kisiligim icin cok olumlu bir durum degil bence. Bu durumun sebebini sen nasil aciklarsin acaba?

Renan cım evet birbirşne ters seyler yazmışız inan bende normal sartlarda affetmezdım kardesım ısım vermıycem reklam olmasın unlu bır yasam kocu ıle dost denecek kadar yakın ve bana gecen yıl yuzde yuz haklı bile olsan o kısı ne hata yapmıs olursa olsun affetmek zorundasın dıye uzun uzun anlattı ve ben bır kulagımdan gırdı bır kulagımdan cıktı affedemedım..ama karsıntaraf hakkındakı olumsuz dusuncelerım duydugum öfke benı sarıp sarmaladıgı ıcın cıddı huzursuzluk verıyordu..sonra baska bır bayanla paylasımda bulundum ve soyledıklerıneen cok etkılendım onun uzerıne affetme llumlamasınınsadece bır kez yaptım ve içten samımı bır sekılde cıddı hhuzur yakaladım ve 21 gun yapmayıda dusunuyorum..sen affettıgın zaman ıcsel olarak rahatlayacaksın o ınsanla bagınıda kesersen sana dusuncelerıyle vede yapacaklarıyla zarar veremez..sen affet ve ılahı adalete teslım ol .. Yıne zaman zaman olumsuz dusnceler benı saracak olsa soyledıgım tek sey Allah ım sen butun kalplere sahıtsın ben senın kıluna beddua vermek ıstemıyorum gunaha gırmek ıstemıyorum kalbınde kotu dusunce tasıyanlara karsı benı ve aılemı guclu kıl ve onların mutlunolacagınseylerı bızlere yasatma..ve dırek yuregıme serın sular serpılıyor..:)

Melal cim sen ülkerdem hanıma sormussun ama ben sana sukadarını söyleyim sen affettıgın zaman karsı tarafla konusacaksın dıye bır durum yok kı..sen yıne ozgur ıradenle konusmamaya devam edebılırsın..affettıgın zaman olumsuz dusuncelerınden o ınsanı azat etmıs oluyorsun serbest bırakıyorsun yoksa sana zarar vermıs bır ınsanı affet ve tavır koyma bu affetmek degıl..karsından geldıgı zaman o ınsanı yok sayabılıuosun cunku affetmıssın senınn ıcın anlamsız artık o kişi..Sen affederek olumsuzluk yuklenmemış oluyorsun ve enerjin daha iyi açığa cıkıyor..