Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Kedici Olmak Nedir?

Recommended Posts

kedici olmak nedir niye sormuşlar verilen cevaplar :

-Yanında mama yokken rastladığın mahallenin kedisine mahcup olmaktır

-kedici olmak senede 5 gün tatile gidecek ama kedileri yüzünden hiç tatil hevesi kalmamış,emanet edebilecek kimseyi bulamamış,tatilini iptal etmenin yolunu arayan ben gibilerdir.

-bir gece boyunca rahatsız etmemek için 9 kediyle kıpırdamadan yatmaktır

- yırtılan perdelere ve delik deşik olmuş kanepelere bir de tüyden geçilmeyen kıyafetlere rağmen her zaman onlarla olmaktan hiç azalmayan bir keyif almaktır

-gözünün çapaklarını bile severek ellerinle temizleyebilmektir..

- Onu öpmelere doyamamak her hareketini sanki mucize gibi etrafındakilere anlatmak

-Kedici olmak, sessiz,ilgiye muhtaç, aç tüm hayvanları anlamak, onlara koşmak, uykundan, yemeğinden, zamanından paylaşmak, vicdanının sesini duymaktır, kedici olmak yaşamayı anlamaktır aslında, kendinden başka canlılarında yaşamaya hakkı olduğunu kavramaktır. Her an çantanda, arabanda mama taşımak, her yolun başında, sonunda durmaktır

-Merhamet sahibi olmaktır

-Kedici olmak,duyduğun her sesi yavru kedimi var acaba diye tırlatmaktır.Gece yatak odasına giderken senden önce yatağının evdeki tüm kediler tarafından parsellenişini izlemek ,aman keyiflerini bozmayayım diye yatağın kıyısına sıkışıp ,kahkahalarla gülmek ve mutlu uyumaktır.Kahvaltı için oturup onların isteklerine cevap vererek,masadan aç kalkmaktır.Mahsur kalan bir kedi için canını dişine takıp düz duvara tırmanmaktır.Çatıların üzerinden kedi kurtarmaktır.Evde her zaman yerine çöreklenip anında uykuya dalan şekerlerle yer kapmaca oynamaktır.Yediğin her şeyden istemelerine kahkahalarla gülebilmektir.Bazı sivri zeka hayvan sever geçinenlerin seni salak yerine koymasına aldırmadan muhtaç olan can için hayır dememektir.

-kedici olmak trafikte yerdeki her karartıyı kedi sanıp yürek hoplamasıdır

-sabahın erken saatinde uyanıp yavru kedilere mama yapmaktır.

-ellerdeki, kollardaki çizikleri görüp gülebilmektir.

-iş yerinde üzerindeki bulduğun kedi tüyü ile mutlu olmaktır.

-insanlardan çok, sokaktaki hayvanları görebilmektir.

-''evlat gibi olması mümkün değil' diyenlere inat evlat gibi görebilmektir.

-asla vazgeçmemektir.

-evini onlara göre dekore etmektir.

-iş dönüşü eve uğramadan başka bir yere gidememektir.

-uyandığında görüp mutlu olabileceğin gözlerdir,

-suratındaki patilerdir,

-Candır, Aşktır...

alıntı

Ben cok seviyorum kedileri kedilerle buyudum hayatimin her doneminde vardi canlarim soframizda yatagimizda tepemizde basköşemizde ama simdi mumkun degil malesef tek hayalim bahceli bir ev ve kediler :)

onları çok seviyorum hiç bir eşyanın onun yanında asla değeri olamaz benim için onları insanlardan kat be kat fazla seviyorum insanlara desturla yaklaşırım ama onlar can benim için