Jump to content
Sign in to follow this  
siyahbeyaz

Ruh Esini Bulan Var mi?

Recommended Posts

sevgili echocum ruh esi senin aynan senin eksigini sende onun eksigini tamamliyorsun yani bende sabir yoktu ondada cesaret yoktu ondan ben sabirli olmayi bendende o düsünce tekrar kalkmayi ögrendi birbirimizin olmayan yani oluyor

evet çok doğru...sevgili echo..ruh eşinden kasıt birebir bizim aynımız olan bi karakter değil...bir kilit düşün ve bir çok anahtar var ...hatta anahtarlardan bi çoğu o kilide giriyo ama açmıyo...ama bi anahtar var ki o kilide hem giriyo hemde açıyo...ruh eşi de aynen bu tarz bi eş....insanın normalde de arkadaş çevresinde akraba ortamında yokmudur böyle kişiler...kafamızın barıştığı insanlarla daha fazla samimi oluruz diğerlerine biraz daha mesafemiz uzak kalır işte eşler içinde aynı durum geçerli..

günümüzde birçok evli insanlar vardır ama sadece resmiyette evlidirler aynı evi paylaşan iki yabancıdan farkları yoktur..çünkü paylaştıkları hiç bir ortak noktaları yoktur...zaten o kişileri sokakta gördüğünde de hemen anlarsın...ruh eşleri sokakta gezerken bile hep birbirleri ile ilgilidirler..el ele gezerler aynı mekanlara bakarlar aynı mağazalara girmekten zevk alırlar...

ama ruh eşi olmayan sadece evli olan hiç bi paylaşımı olmayan kişiler ise sokakta yürüken bile hiç seviglerini belli etmezler birbirlerinden ziyade etraf ile ilgilenirler...kafa yapıları farklı olduğundan ayrı mağazalardan hoşlanırlar..kadın bi yere girip dolaşmak istediğinde erkek girmek istemez falan gibi upuzun örneklerle anlatabilirim bu durumu:thumbsup::derisive:

sen veya ben bu tanımın açılımını biiyoruz ama,birileri ruh eşi dediğin zaman,''aa,sonunda benden bir tane daha buldum,aynı ben'' olarak algılıyor ve o aman da sorunlar başlıyor gibi geliyor bana canım,lafım bu şekilde algılayanlar içindi.Ayrıca tanımlaman da iyi oldu bunu bence...

bu ruh esi öyle pat diye bulunan birsey olmadigi gibi bunun boyutlari var ve mevlam onu sana veriyor ama karsiliginida senden istiyor tam üc sene gözyasi döktüm kabullenmek istemedim cünkü resmen ölmeden önce ölüyorsun

hani su bilinen sevgilerden degil bu cogumuz öyle saniyor onu bulunca hersey güllük gülistanlik olacak diye önce onunla birlikte ögreneceksin sana mevlam tarafindan verilen bu dünya icin yapman gereken seyleri ögreneceksin bir nevi nefsi terbiyen basliyor

bu sevgi sevdigin olmadanda onu sevebilmek kasiliksiz onun görünümüne bakmadan

ben buldugum zaman bütün arkadaslarim benim yüzüme tükürdüler dengim degil diye basta ne oldugunu bilmedigim icin tabiiki bende nefsimle hareket ettim o kisiyi kirdim üzdüm simdi 6 sene oldu hic bir beraberligimiz yok ama ben onu oda beni cok seviyor

kisacasi ben onun icin aglarken sonra mevlam icin aglamaya basladim

Guest denizfeneri

ben buldum ama kaybettim sanırsam

Tam üç kişiyi tanıyorum biri bi bayan diğeri iki erkek bulmuştum. Erkeğin ikiside aynıydı gerçi. Kafalar uyuşuyordu , görüş herşey aynı hiç tartışma çıkmıyor sorduğun sorularının cevaplarını biliyordum her defasında . Klonlanmış beyinli gibiydik.