Jump to content
Matrix

Matrixte Büyülü Sohbet Analizleri

Recommended Posts

Bazı toplumsal analizleri bu başlıkta yapmayı uygun gördüm..Bunlar ilginç çelişki analizleri tuhaf paradoksal yaklaşımlar v.s..İlk analizim karpuzcu sezaiii..

Hepimizin alış verişte tercih ettiği Sabitlendiği esnaflar vardır..Bu yörenin meşhur karpuzcusuda sezai..

Bir gün karpuz almak için gittim,hoş bir karşılama ..Bir karpuz aldı eline pat pat vurdu,yerine koydu.

Bir tane daha aldı pat pat vurdu yerine koydu.üçüncü aldığını pat pat vurdu bu iyi abi dedi..

Diğerleri kötümüydü dedim.Cevabı bu iyi abi dedi:)

Şimdi burada esnaf analizi yapalım..

1-önceki seçtiği karpuzlar kötüydü,bana en iyisini verdi diyelim..O halde onları neden yerine geri koydu??Madem kötü onlar kaldır at çöpe..Kime iteleyecen onları sezaiii?? KÖTÜ ESNAF..

2-Aslında bütün karpuzları iyi.Sezaide yalandan tiyatro yapıyor,alakadar esnafı oynuyor .Her halukarda eline gelen üçüncü karpuzu bana verecek..Yalancı esnaf sezaii..KÖTÜ ESNAF..

her halukarda yalancı yada tiyatrocu yada dürüst olmayan esnafsın sezaiii:)

• Like 1

Şu şekilde neden düşünmediniz Matrix:)Karpuzları hepsi iyimişş amaaa iyilerin en iyisini secmiş senin icin:D İci ısınmış sevmiş senii:D:rofl:

Ben olsam böyle düşünürdüm:hıh::D

• Like 1

Reklamlar neden yalan söylerken hiç dillerini sürçmezler??

Her şeyde olduğu gibi diş fırçalarınında motorluları yapıldı..Dakikada 60 bin hareket yapıyormuş..Bu normal fırçada sadece 600 müş:)

Hesaplıyorum dakikada 600 hareket nasıl yapabilirim diye..Ben genelde aheste fırçalarım ama ne yaparsak yapalım dakikada 600 hareket yapamayız..Bu saniyede 10 hareket demek..Bir yeriimizden 220 v cereyan verseler bu skoru yine yapamayız.

Niye yalan söylüyorsunuz kardişimm??

Çok merak ettim Sayın Matrix büyülü sohbetin konusu niye karpuz ?? vallahi sinsice güldüm ...:rofl:

• Like 1

Sezai sana en iyisini seçmek için demokratik davranmış Sevgili Matrix birde karpuz kavuncular elle vurarak iyisini anlama eğitimi almışlar heralde , bizim karpuzcuda şak şak vurur öyle tıtuşturur elime karpuzu

• Like 1

benimde bir komşum var , çapraz dairemde oturuyor ...

ne zaman karşılaşsam oğlunun doktor olduğunu söylüyor:) ... kadının adını bilmiyorum ama ne zaman ondan bahsedecek olsam oğlum doktor diyorum :) ...

galiba bazı insanlar otomatiğe bağlı farkında olmadan aynı şeyleri yapıyor :) ...

• Like 1

Analiz karpuzcuyla başlamış karpuzcuyla bitmiş..hani nerede bunun bakkalı,kasabı,berberi..!..ayıp olmuyor mu matrix :)

Analiz karpuzcuyla başlamış karpuzcuyla bitmiş..hani nerede bunun bakkalı,kasabı,berberi..!..ayıp olmuyor mu matrix :)

Unutmuşum bu konuyu:) Hatırlattığın için teşekkür ederim..

Geçen bir çoban ve keçi sürüsünü görünce bir düşünce saplandı beynime... Açaba o çobana itaat eden keçiler onları yediğimizi biliyorlar mı??

Bence hayır bilmiyorlar..İdrak noktaları bıcak boğazı kesene kadar..Bıçak boğazı keserken anlıyorlar her şeyi.."len bunlar beni öldürüyor" anlıyor her şeyi ama geri dönüşü yok malesef..

Çünkü evcil hayvanlar bilseler onları yediğimizi ,tüm canlılarda var olan hayatta kalma mücadelesi ağır basacak,asla insanlara yaklaşmayacaklardır..Tıpkı bir aslandan kaçtıkları gibi..

İnsanlar onlar için bir nimet..Her isteklerine kavuşamasalarda genel itibari ile onları koruyan kollayan ,yaşamsal ihtiyaçlarını kolaylıkla temin eden varlıklar..Ne zamana kadar??

Bıçak boğazı kesip tencereye girene kadar..

Peki ya insanlar?? İdrak noktaları nereye kadar??

Aynel yakin..son nefesi verdiğimizde anlayacağız her şeyi..

• Like 1

Unutmuşum bu konuyu:) Hatırlattığın için teşekkür ederim..

Geçen bir çoban ve keçi sürüsünü görünce bir düşünce saplandı beynime... Açaba o çobana itaat eden keçiler onları yediğimizi biliyorlar mı??

Bence hayır bilmiyorlar..İdrak noktaları bıcak boğazı kesene kadar..Bıçak boğazı keserken anlıyorlar her şeyi.."len bunlar beni öldürüyor" anlıyor her şeyi ama geri dönüşü yok malesef..

Çünkü evcil hayvanlar bilseler onları yediğimizi ,tüm canlılarda var olan hayatta kalma mücadelesi ağır basacak,asla insanlara yaklaşmayacaklardır..Tıpkı bir aslandan kaçtıkları gibi..

İnsanlar onlar için bir nimet..Her isteklerine kavuşamasalarda genel itibari ile onları koruyan kollayan ,yaşamsal ihtiyaçlarını kolaylıkla temin eden varlıklar..Ne zamana kadar??

Bıçak boğazı kesip tencereye girene kadar..

Peki ya insanlar?? İdrak noktaları nereye kadar??

Aynel yakin..son nefesi verdiğimizde anlayacağız her şeyi..

Çok güzel bir anlatım olmuş..bakış açın harika matrix..hem tebrikler hem tşkler..:)
  • Like 1

İnsanın kendiini tanıması,kendini dinlemesi ,anlaması çok önemli....Bunu genelde çok kötü olduğumuz zamanlar yapmalıyız..Çok mutluyken,çok iyiyken ne oturup düşüneceğim ki..La ben ne oldum böyle,neler oluyor bana diye..Satmışım dünyanın anasını vire mutluluk...

Ama kötü olduğumuz durumlar önemli olan...

Bu durumda yapılması gereken çok basit..Ben hep onu yaparım..Gümüşüydü,moruydu,auraydı çakraydı,esmamı ceksem zikir mi yapsam..Çok karmaşık bunlar..Sadeleşelim biraz..

Öncelikle şunu kabullenmek gerek..Yaşamda her şey karşıtlığıyla var olur..Bu kadar sinir stres,sıkıntı yıldırmasın sizi..İki türlü enerji var..negatif-pozitif..Gümüşünü morunu bilmem..

Vir yüzdelik dilim düşünün,negatif ne kadar fazla olursa pozitif o kadar eksik olur..Negatif kaka,pozitif aman aman pek ala..

Ruhunuzu dinlediğinizde eğer daralıyor bunalıyorsanız negatif oranı yükselmiştir,biraz pozitif yüklemek lazım..Pozitif mutluluktur..Mutluluk ise pozitif..Mutlu olma yolunda ilerleyeceksin..ilerlerken içinde bulunduğun durumun imkan ve şeraatiini düşünmeyeceksin..

Negatif %90

pozitif %10 Mutlu olmam lazım pozitif yükselmeli..

Mutluluk çok kolay..Mutluluk duygusal bir olgu,algı ile alakalı..Güzel bir kahvaltı,biraz gezinti,güzel bir akşam yemeği,çekirdek-komedi film ikilisi ,ılık bir duş v.s

Gülmek çok önemli..Mutlu sempatik insanlarla takılın sizede bulaşır..