Jump to content
Renan

1 Adet Simit Kaç Kalori?..

Önerilen İletiler

1 Adet Simit Kaç Kalori?

 

Zayıflamaya çalışanlar ama simitten vazgeçemeyenler için kötü haber; çünkü 1 adet simit yaklaşık 350 kalori içeriyor. Daha az gramajlı olarak üretilen sokak simidi 250-300 kalori, simit saraylarında satılan 50 gram simitlerin kalorisi ise 450’ye kadar çıkabiliyor. Eğer simidinizi küçük paket krem peynirle yemeyi seviyorsanız, 21 gramlık ambalajda satılan krem peynir ise ortalama 35 kalori.

 

Simit Kalorisi

 

Un, toz şeker, süt, tuz, sıvıyağ, yaş maya ve susamla hazırlanan simidin kalorisinin bu kadar yüksek olmasına şaşırmamak gerek. Bazıları simit için margarin kullanıyor ve bu içerdiği kaloriyi dahada yukarı çekiyor. Diğer malzemeler bir yana, 1 yemek kaşığı susam (9 gr kadar) tek başına yaklaşık 55 kalori içeriyor. 1 adet pastane simidi ve 1 paket krem peynirle yapacağınız kahvaltı, 4 dilim ekmek ve 1 adet tavada yumurtayla yapacağınız kahvaltıyla aşağı yukarı aynı kalori değerine sahip.

 

Kilo vermek için uğraşıyorsanız, simit beslenme listeniz için pek uygun bir yiyecek olmayabilir. Ancak sabah kahvaltıda simit yediğiniz günler, hafif bir öğle yemeği ve salatayla geçiştireceğiniz akşam yemeğiyle simitten aldığınız kaloriyi telafi edebilirsiniz.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ah ah simiti de çok severim. ama evet kalorisi çok yüksek. vazgeçmek lazım. çalışanların kurtarıcısı simit. sabah kahvaltılarının baş tacı. ama kilo vermek isteyenlerin arada bir yemesi gerek.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben bu kalori işinden hiçbir şey anlamıyorum. Bir adet kutu kolada 103 kalori, diyet kolada 3 kalori var. Şimdi simit kutu koladan daha fazla mı zararlı? Yani zararlıdan kastım Koka Kola içmeyin tarzında bir mesaj vermek değil. Kilo vermek isteyen ve kalori hesabı yapan bir insanın ne yapması gerekiyor?

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Onu bunu bilmem simiti tek geçerim her zaman yediğim asla vazgeçemediğim çok tatlı bir alışkanlıktır kilo falanda yapmıyor önemli olan dengeyi sağlamak beslenmede

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×