Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

1 Adet Simit Kaç Kalori?..

Recommended Posts

1 Adet Simit Kaç Kalori?

 

Zayıflamaya çalışanlar ama simitten vazgeçemeyenler için kötü haber; çünkü 1 adet simit yaklaşık 350 kalori içeriyor. Daha az gramajlı olarak üretilen sokak simidi 250-300 kalori, simit saraylarında satılan 50 gram simitlerin kalorisi ise 450’ye kadar çıkabiliyor. Eğer simidinizi küçük paket krem peynirle yemeyi seviyorsanız, 21 gramlık ambalajda satılan krem peynir ise ortalama 35 kalori.

 

Simit Kalorisi

 

Un, toz şeker, süt, tuz, sıvıyağ, yaş maya ve susamla hazırlanan simidin kalorisinin bu kadar yüksek olmasına şaşırmamak gerek. Bazıları simit için margarin kullanıyor ve bu içerdiği kaloriyi dahada yukarı çekiyor. Diğer malzemeler bir yana, 1 yemek kaşığı susam (9 gr kadar) tek başına yaklaşık 55 kalori içeriyor. 1 adet pastane simidi ve 1 paket krem peynirle yapacağınız kahvaltı, 4 dilim ekmek ve 1 adet tavada yumurtayla yapacağınız kahvaltıyla aşağı yukarı aynı kalori değerine sahip.

 

Kilo vermek için uğraşıyorsanız, simit beslenme listeniz için pek uygun bir yiyecek olmayabilir. Ancak sabah kahvaltıda simit yediğiniz günler, hafif bir öğle yemeği ve salatayla geçiştireceğiniz akşam yemeğiyle simitten aldığınız kaloriyi telafi edebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah ah simiti de çok severim. ama evet kalorisi çok yüksek. vazgeçmek lazım. çalışanların kurtarıcısı simit. sabah kahvaltılarının baş tacı. ama kilo vermek isteyenlerin arada bir yemesi gerek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben bu kalori işinden hiçbir şey anlamıyorum. Bir adet kutu kolada 103 kalori, diyet kolada 3 kalori var. Şimdi simit kutu koladan daha fazla mı zararlı? Yani zararlıdan kastım Koka Kola içmeyin tarzında bir mesaj vermek değil. Kilo vermek isteyen ve kalori hesabı yapan bir insanın ne yapması gerekiyor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onu bunu bilmem simiti tek geçerim her zaman yediğim asla vazgeçemediğim çok tatlı bir alışkanlıktır kilo falanda yapmıyor önemli olan dengeyi sağlamak beslenmede

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...