Jump to content
Guest EHLİ_HAVAS

Zor Durumda Kalanlar İçin (Çok Tesirli Bir Dua)

Recommended Posts

Guzal bir dua Allah razi olsun. Zor durumda en azindan 7 geca 1100 defa Allahumma ya Latifu ya Kerimu ya Fettah ya Razzak . Faydasini gorursun

Guest vişne

Selam kardeş, bakıyorum da döktürmüşsün yine... :P Emeğine sağlık ve de teşekkürler. Selametle

Not: Hariçten gazel okuyanları kaale alma! Bu ekonomik kriz milletin başına vurdu. İnsanlar işsiz güçsüz kalınca sağa sola, ota- yoka diş bilemeye başladı. Baksana millet kendini vergi memuru zannetmeye başlamış. Yakında topluca Mazhar Osman'a gideriz herhalde... :D

Guest EHLİ_HAVAS
Selam kardeş, bakıyorum da döktürmüşsün yine... :P Emeğine sağlık ve de teşekkürler. Selametle

Not: Hariçten gazel okuyanları kaale alma! Bu ekonomik kriz milletin başına vurdu. İnsanlar işsiz güçsüz kalınca sağa sola, ota- yoka diş bilemeye başladı. Baksana millet kendini vergi memuru zannetmeye başlamış. Yakında topluca Mazhar Osman'a gideriz herhalde... :D

hepinizden Allah razı olsun

:D:D ne yapsın milletin işi gücü yok uğraşacak birşeyler arıyor

bari faydalı birşey uğraşılsında millet için kendi için bir yararı olsun

Guest merlot
(Hacetini Söyle) akdı haceti fi hazihis saate ya ilahel evline vel ahirin ya bediüs semavati vel ardıne ya zel celali vel ikram. Ve sallallahü ala seyydina muhammedin ve alihi ecmain. Birahmetike ya samiüd dua ya erhamerrahimin
emeğine sağlık yukarda bikaç kelime aklıma takıldı mesala (ya ilahel evline ) yazmışsın 'ya ilahel evveline' olabilirmi arabcadan anlamam ama daha önce okuduğum başka dualardan gözüme takıldı şimdi sende elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım diyince başlamadan önce emin olmak istedim kaynak elindeyse kontrol edebilirmisin tşklr.

emeyinize saglık bende maddı durumum için okucam inşallah fadasını görurum

Guest EHLİ_HAVAS
emeğine sağlık yukarda bikaç kelime aklıma takıldı mesala (ya ilahel evline ) yazmışsın 'ya ilahel evveline' olabilirmi arabcadan anlamam ama daha önce okuduğum başka dualardan gözüme takıldı şimdi sende elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım diyince başlamadan önce emin olmak istedim kaynak elindeyse kontrol edebilirmisin tşklr.

Allah razı olsun güzel kardeşim

dediğin gibi evveline olacak

moderatör arkadaştan rica ettim düzeltti

arkadaşlar çok güzel bir dua,önce okuyan muhtaç ve zelil olduğunu itiraf edip sonra Rabbimizin büyüklüğünü azametini dile getiriyor. içinde Salevat var, acizane hiçbir sakınca göremediğim gibi çok güzel ve inşallah inanarak okunursa kabule şayan bir dua (Allahu Alem). Yalnız Arapça grameri konusunda biraz bilgili bir üye olarak yazılımda hatalı olduğunu düşündüğüm birden çok yer var. İnşallah ekleyen kardeşim darılmaz,ama Arapçasını da aktarabilirseniz daha faydalı olur. Hiç olmazsa doğrusunu bulur kardeşlerimizle paylaşıız. Bu hususu ekleyen değerli kardeşimizden istirham ediyor paylaşımdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.

Guest EHLİ_HAVAS
arkadaşlar çok güzel bir dua,önce okuyan muhtaç ve zelil olduğunu itiraf edip sonra Rabbimizin büyüklüğünü azametini dile getiriyor. içinde Salevat var, acizane hiçbir sakınca göremediğim gibi çok güzel ve inşallah inanarak okunursa kabule şayan bir dua (Allahu Alem). Yalnız Arapça grameri konusunda biraz bilgili bir üye olarak yazılımda hatalı olduğunu düşündüğüm birden çok yer var. İnşallah ekleyen kardeşim darılmaz,ama Arapçasını da aktarabilirseniz daha faydalı olur. Hiç olmazsa doğrusunu bulur kardeşlerimizle paylaşıız. Bu hususu ekleyen değerli kardeşimizden istirham ediyor paylaşımdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.

kardeşim bu duayı başta kaynak verdimmi hatırlamıyorum

ama sihri batıldan (batılname esma yayınları) aldım

ve arapça türkçe arasında değişiklikler vardı

arapçasında yanlışlıklar daha çoktu

sonuçta kitaplar gerek orjinalinde gerekse

kitabın dizgiye hazırlığı sırasında pekçok hata yapılıyor

elimden geldiğince düzelttim ve o şekil yayınladım

en güzel kurtuluş kur'anı kerimdedir,bol okuyun hele yatmadan önce bir seferde olsa vakıa suresini okumayı alışkanlık haline getirin 40 güne kalmaz tüm sıkıntılarınız gider üstelik tehlikeli hiçbir yanıda yoktur..:thumbsup:

• Like 1

Aman yanlış anlaşılmasın amacım hataya vurgu yapmak değil,hata varsa düzeltmeye çalışmak. Mutlaka düzelttiniz ama Arapça gramerine aykırı olan birçok yer var,bu yüzden tekrar gözden geçirmemizde fayda var. Çok zahmetli değilse aktaralım,ordan da bakarız. Bu güzel duayı da sürekli okuruz inşallah. Takdir sizin,yardımcı olmak istiyorum hayırlı geceler.