Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Şifalı Taşların Burçlarla İlişkisi

Recommended Posts

Doğduğumuz andan itibaren evrensel düzen tarafından yayılan enerjilere maruz kalırız. Ana rahminden ilk çıktığımız anda bizi çevreleyen bu enerji yumağı içinde hayatımıza devam ederiz.

 

 

Gözle göremediğimiz, elle tutağımız bu dalgalar bedenimizden, hayata bakışımıza kadar birçok alanı etkiler. Diğer yandan doğada hiçbir şey çöp değildir. Her şey yerli yerindedir ve bir nedenle yaratılmıştır. İşte taşlar da her şeyin yerli yerinde kullanılması kuralı çerçevesinde binlerce yıllık oluşumlarını yavaş ama kuvvetli bir gelişimle tamamlamıştırlar.

 

 

Taşlar içinde en güçlü etkiye Kuvars olarak bilinen kristaller sahiptir. Kristaller tıpkı bitkiler diyarındaki adaçayı gibi mistik etkisi güçlü olması bir yana, hızlı ve etkili enerjiler verirler. Ancak kristaller çabuk ve etkili enerjileri nedeniyle uzman kişilerin yönlendirmesi ile takılmalıdır. Özellikle hiçbir temizleme ve uyumlama işlemi yapılmadan takılan veya evde kullanılan kristaller sizin enerjinizi büyüterek yansıtacağı için istenmeyen sonuçlar da verebilirler. Bu nedenle enerjisi kuvvetli her şey gibi taşları da araştırarak ve gerekirse sizin için hangisinin uygun olacağına yardımcı olabilecek bir uzman yönlendirmesi ile kullanmak en idealidir.

 

 

Taşların Genel Etkileri

 

 

Hint astrolojisinde taşların oldukça önemli bir yeri bulunur. Yıldız haritasına bağlı olarak kişinin zayıf alanlarını, sorunlu transitlerini, zor dönemlerinde bedensel ve ruhsal etkilerini düzelttiğine veya sahip olduğu enerjileri dengeleyebildiklerine inanılır.

 

 

Bu noktada önemli olan ilk etapta yıldız haritanızdaki dengesiz alanların belirlenerek taşların düzeltici etkilerinden yardım almanızın sağlanmasıdır.

 

 

Diğer bir önemli unsur da belirlenen taşı uzun süreli takmanız, mümkün olduğu kadar çıkarmamanız gerekliliğidir.

 

 

Taşın tene temas etmesi ve öncelikle yüzük olarak takılması, eğer yüzük olarak kullanamıyorsanız kolye olarak takılması tavsiye edilir.

 

 

Diğer yandan yıldız haritanıza göre belirlenmiş her taşın belli bir takılma günü ve takılmadan önce uygulanması gereken ritüelleri vardır. Burada ki amaç, taşın sahip olduğu enerjiyi size yönlendirmek, bir anlamda size uyumlanmasının sağlanmasıdır diyebiliriz.

 

 

Şifalı Taşların Gezegenler ve Burçlarla Olan İlişkisi ve Düzeltici etkisi

 

 

Doğduğumuz anda kozmozun etkilerine ve enerji yumağına maruz kalırız. Diğer yandan biz doğduğumuz anda ufukta bir burç yükselir ve buna “Yükselen Burç” denir. Böylelikle yıldız haritamız denilen bu hayattaki yol haritamız, yani bizi ve yolumuzu belirleyen astrolojik izdüşümümüz oluşur. Yıldız haritamızda gezegenler bizim itici güçlerimizdir. Evler bizim yaşam alanlarımızı, Burçlar ise bu alanları nasıl karşıladığımızı ve nasıl biçimlendiğimizi yansıtırlar.

 

 

Yıldız haritası dediğimiz bu labirent içinde taşlar bizim kendi yolumuzu bulmamızda fener görevi üstlenirler. Haritamızda iyi çalışmayan bir gezegenin söndüğü yerde tamamlayıcı olarak meşaleyi devralabilir veya fazla öne çıkan bir burcun dengesini bulmasına yardımcı olurlar. Yani taşların bir astrolojik haritada en önemli görevi dengeyi bulmaya yardımcı olmasıdır.

 

 

Ancak nasıl ki bazı gezegenler kendi aralarında dost ilişkisi içinde iken, bazıları da birbirlerinden pek haz etmezse, her taş, bir diğeri ile birlikte iyi çalışmaz veya yan yana gelmemesi gereken taşlar vardır.

 

 

Dolayısı ile bir taşı, takı olmaktan çıkarıp, şifacı olarak kullanmak niyetindeyseniz bir uzmandan fikir almanız oldukça önemlidir.

 

Astrolog Şebnem EKŞİB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...