Jump to content
Sign in to follow this  
Guest arif

Yiten Giden Bir Kadının Yaşamı

Recommended Posts

Guest İDİL

Konuya mezhep mevzuusunu karıştırmak yanlış tarikat ve mezhep çok ayrıdır çünkü...ancak konuyu paylaşan arkadaşın bahsettiği olay yargıya intikal etmiş,yaşanmış bir olaydır..Günlerce gazetelerde yer almıştır.ithamlar doğru mu yanlış mı elbette anlaşılacaktır.benim bildiğim,duyduğum ve gördüğüm kadarıyla yaşananlar gerçektir..zamanla anlaşılır nasılsa...

arkadaşım ben bunu alıntı yaptığın siteleri biliyorum, o siteler bi kaynak olamaz, kaynak sıralaması kitap, sünnet, icma ve kıyas dahilinde olmalıdır.

evet-hayır la haram-helal arasında büyük fark vardır. ben sözümde sabitim sende sabitsen sorun yok.

Guest Lucky
Konuya mezhep mevzuusunu karıştırmak yanlış tarikat ve mezhep çok ayrıdır çünkü...ancak konuyu paylaşan arkadaşın bahsettiği olay yargıya intikal etmiş,yaşanmış bir olaydır..Günlerce gazetelerde yer almıştır.ithamlar doğru mu yanlış mı elbette anlaşılacaktır.benim bildiğim,duyduğum ve gördüğüm kadarıyla yaşananlar gerçektir..zamanla anlaşılır nasılsa...

Sağ duyunun sesi. :clapping:

Guest gerçek
arkadaşım ben bunu alıntı yaptığın siteleri biliyorum, o siteler bi kaynak olamaz, kaynak sıralaması kitap, sünnet, icma ve kıyas dahilinde olmalıdır.

evet-hayır la haram-helal arasında büyük fark vardır. ben sözümde sabitim sende sabitsen sorun yok.

peki az öce Allahın haram kıldığını haram helal kıldığını haram kılmaök zorundalar diyordun hangisinin nasıl Allahın emir yada yasaklarından olduğunu anlayacaz bunlar neye göre böyle zıt hükümler vermişler

arkadaşım senin dediğin siteleri bence girde oku biraz bak bugün sünnetede kurandada olmayanı millet islamda vardiye uyguluyor ve savunacak ne tarihi nede islami bir dayanakları olmadığı halde

sen o siteler dediğin yerleri bilmiyorsun işin kötü yanı diğer sitelerede girdiğin pek belli olmuyor

Genel hükümlerde emirler birdir.Kur'an-ı Kerim'de yer alır.Kartal etin bilmem ne bunlar ayrıntıdır.Kur'an'da yer almayan,hakkında hadis bulunmayan konulardır ve uygulanırlıkları mezhep imamlarına göre değişir.

sen o siteler dediğin yerleri bilmiyorsun işin kötü yanı diğer sitelerede girdiğin pek belli olmuyor

lütfen sataşmaya dönüşmesin herkesin fikri kendine, ben orda midye gibi cüz,i bi mesele konusunda mezheb imamlarının isimlerine ve görüşlerine, konu hakkında ayetin olduğuna kadar detaylı bilgi verdim, sizse ne olduğunu anlamadığım bi tablo kopyalamışsınız,

kime göre helal hangi imama göre haram, ne konuda haklarında ayet var mı yok mu? bunlara hiç değinmemişsiniz bu tabloyu hazırlayanlar kim? neye göre hazılanmış?

yani demek istediğim çok ayrıntılı ve titiz çalışmaların ve ictihadların sonucunda alınmış hükümlerdir. her hükmün uzun ve dayanaklı bi hikayesi vardır. fakat tablonuzdan hiç bir bilgiye ulaşılamaz.

bu konuyu burda kesmek istiyorum, dediğim gibi herkesin fikri kendine

Guest gerçek
Genel hükümlerde emirler birdir.Kur'an-ı Kerim'de yer alır.Kartal etin bilmem ne bunlar ayrıntıdır.Kur'an'da yer almayan,hakkında hadis bulunmayan konulardır ve uygulanırlıkları mezhep imamlarına göre değişir.
bir kadını ibaet etmediğinden dolayı ölümne evet diyen yada hayır diyen mezheplerin verdiği hüküm sadece ayrıntımı sence neye göre bu hükmü veriyorlar kim bunun vebalini kabul ediyor

bir kadını ibaet etmediğinden dolayı ölümne evet diyen yada hayır diyen mezheplerin verdiği hüküm sadece ayrıntımı sence neye göre bu hükmü veriyorlar kim bunun vebalini kabul ediyor

Ben böyle birşey bilmiyorum kardeşim.Lütfen kaynaklarınızın adını tek tek rica edeyim.Okuyacağım.

Guest gerçek
Ben böyle birşey bilmiyorum kardeşim.Lütfen kaynaklarınızın adını tek tek rica edeyim.Okuyacağım.
mezheplerdeki haram ve helalleri araştırın emin olunki bir sürü zıt hükümler bulacaksın

mezheplerdeki haram ve helalleri araştırın emin olunki bir sürü zıt hükümler bulacaksın

Elbette vardır.Siz bunları hangi kitaptan öğrendiniz?Kitapların adını verebilirseniz okumak istiyorum.Yazarlarıyla birlikte alabilir miyim lütfen?

• Like 1