Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Ada Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Recommended Posts

Stresi azaltmadan, hafızayı güçlendirmeye, karaciğeri temizlemeye, sakinleştirmeye, kan şekerini düşürmeye, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaya kadar sayamadığımız (aslında saydık. Buradaki “Ada Çayının Faydaları Nedir?” başlıklı konumuza göz atabilirsiniz) bir çok konuda fayda sağlayan ada çayının günde 1-2 fincan içilmesi tavsiye edilir.

 

 

Ada Çayının Hazırlanışı

 

 

2 çay kaşığı kurutulmuş ada çayını fincana dökün ve üzerine kaynamış sıcak suyu ilave edin. Yaklaşık olarak 5-10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta ada çayını fazla kullanmamaktır. Eğer ki ada çayını çok kullanırsanız çayın tadı acı olur, tadını beğenmez ve içemezsiniz. Ayrıca ada çayının faydasını görebilmek için günlük tavsiye edilen tüketim miktarı 1-2 fincan olup fazlası kesinlikle tavsiye edilmez. Her ne kadar faydalı bir bitki olsa da, her şeyde olduğu gibi ada çayının da fazlası zararlıdır.

 

 

Unutmadan eklemek istiyorum mümkün olduğunda taze ada çayını tercih edin. Tazesi yoksa kurutulmuş olanı tercih edebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...