Jump to content
Matrix

Bir Evcil Hayvanı Sahiplenmek..

Recommended Posts

Alıntı

Ya biz ne yapalım; 13 yaşında oğlumuzu 6 ay önce kaybettik. 13 yıl bizimle yaşadı. O kadar bütünleşmiştik ki onunla. Günlerce gözyaşı döktük. Ama işte ağlamak geri getirmiyor. Her canlı gibi onlar da bir gün ölüyor. Bunu da düşün bence. En azından görmesen de şu an yaşıyor...

Biz oğlumuz ölünce annesi ölmüş bir kedi aldık. O da kız. İlk kez bir kızımız oluyor. bir aylık filandı aldığımızda. Şimdi büyüdü. Ama inanılmaz muzip ve yaramaz bir kız. Bizi çok güldürüyor... :) Bir de benimle uyuyor. Burnunu burnuma dayayıp mırıl mırıl. Bu siyah-beyaz. Bir de sarman düşünüyoruz. Daha doğrusu ben istiyorum. İnciselin var hep özeniyorum. Sokağı kolluyorum. Bir tane sarman yavru görürsem hemen alıp götüreceğim eve... :)

Hepsine evde bakamasak da sokaktakilere de sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar için de ayrı mama alıyoruz. Sularını dolduruyoruz. Bizim mahalle bu konuda iyi çok şükür. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Hatta kuşları bile düşünen var...

renanım canım çok çok üzüldümöncelikle onu belirtiyim bir defa  ama dediğin gibi ölüm denilen o bilinmez ve acımasız kanun maalesef onlar içinde işliyor hatta daha  da acımasızca diye düşünüyorum tüm söylediklerinde de  sana katılıyorum canım  inşallah şimdiki kedişinle ve alacağınla da öyle mutlu ve güzel günler geçirirsiniz. benimde iki tane var aslında benim kedişim bi taneydi tatlılar talısı bir sarmanım var tam on yaşında bi bayan o benim canımın içi iş yerinin ordan bulup getirmiştim eve  iki sene öncede karşımızdaki binanın önünde gece yarısı ortalığı yıkan bir yavruşun sesine duyarsız kalamadık hemen aşağı indiğim gibi nasıl oldu bilmem gidip bi çırpıda onu alıp eve geldim simsiyah dünyalar tatlısı yün yumağı bir beyefendi çıktı kendileri ismini gece koyduk şimdi oda benim canımdan bi parça sanki  yani senin anlıycaan hayatımda dünyalar tatlısı iki tane hiç büyümeyen bebek var akşamları işten dönünce beni kapının önünde karşılayıp mutlaka tos vuruyolar oğlusumu bi görsen yumuşacık seninki gibi aynı geceleri benimle uyuyo burnunu öpe öpe doyamıyorum aşklarım onlar benim iyiki varlar hayatımda

• Like 1

Bence de iyi ki varlar canım ya. Her akşam üzeri eve gelince kapıda biz de bi toslaşırız... :D

• Like 1

Renan, 16 dakika önce yazdı:

Bence de iyi ki varlar canım ya. Her akşam üzeri eve gelince kapıda biz de bi toslaşırız... :D

hah haaaa aynen harika ötesi varlıklar

• Like 1

Dün akşam üzeri işten eve dönerken mahallede arabanın birinin motoruna yavru kedi girmiş. Nasıl bağırıyor. İki tane lise öğrencisi de başında. Noldu dedik abla kedi arabanın motoruna girdi. Polise haber verdik sahibini arasınlar diye ama gelen giden olmadı dediler. Biz de aradık polisleri. Tamam dediler. Bekleyip çıkarınca alıp eve götürelim dedik. Çocuklar abla onu biz sahipleneceğiz. Annemizle konuştuk dediler. İyi o zaman biz gidelim siz götürün dedik. İki tane genç hayvansever görmek çok hoşuma gitti. Geleceğimizde ümit var yani... :)

Renan, 2 saat önce yazdı:

Dün akşam üzeri işten eve dönerken mahallede arabanın birinin motoruna yavru kedi girmiş. Nasıl bağırıyor. İki tane lise öğrencisi de başında. Noldu dedik abla kedi arabanın motoruna girdi. Polise haber verdik sahibini arasınlar diye ama gelen giden olmadı dediler. Biz de aradık polisleri. Tamam dediler. Bekleyip çıkarınca alıp eve götürelim dedik. Çocuklar abla onu biz sahipleneceğiz. Annemizle konuştuk dediler. İyi o zaman biz gidelim siz götürün dedik. İki tane genç hayvansever görmek çok hoşuma gitti. Geleceğimizde ümit var yani... :)

inşallah renan yaa  ama bu hayvan düşmanı zındıkları naapmak lazım bilemiyorum Allah onların tamamını kanser edip sürüm sürüm süründürsün acılar içinde gebersinler diyorum

• Like 1

Iki dunya tatlisi da bende var.onlarin varligi cok buyuk mutluluk.dost arkadas cocuk onlar benim icin.bu duyguyu tabi sadece merhamet sahibi olanlar anlar.

• Like 2