Jump to content
Sign in to follow this  
bernabp

Bloody Mary

Recommended Posts

Bloody Mary (Kanlı Mary) çok uzun zaman önce ortaya çıkan bir şehir efsanesidir,efsane çok bilinmese bile Mary çok popüler bir karakterdir.

Mary hakkında pek çok hikaye ve efsane vardır,sizin için pek çok yabancı forumdan derlediğim bilgileri birleştirdim ve türkçeye çevirdim.

 

Öncelikle Mary hakkındaki yanlış bilinenlere geçelim

 

Mary:

1950'li yıllarda değil daha önce yaşamıştır

Olay amerika da geçmemiştir

Hastalığı biliniyordu

Mary 18 yaşında değil daha küçüktü

Mary öldükten sonra da kötü biri değildi ve asla intikam aramadı

 

 

 

Mary 1890'lı yılların sonunda bir ingiliz kasabasında tahmini 11-15 yaş arası küçük bir kızdı,Babası hayvancılık ile uğraşıyordu küçük bir domuz çifliği olan babasının yanında geç saatlere kadar kalıyor ve babası ile evine dönüyordu,her zamanki gibi babasının yanındayken babasının ayağına batan tırmık(yada çivi gibi bir şey) yüzünden babası yürüyemeyecek kadar yaralandı,Mary babasına yardım edecek birilerini bulmak için biraz uzaklaştığında kaçırıldı ve tecavüze uğradı,endişelenen babası sabaha kadar Maryi aradı .

 

Ertesi gün vücudunda derin olmayan yaralar ile aygın bir halde bir lağım kuyusunda buldular,Mary evden çıkmadı ve depresyona girdi,Dışkı yoluyla kaptığı hastalığın adı kolibasili'idi vücudundaki kesikler mikrobun yayılmasını kolaylaştırmış olacak ki Mary çok dayanamadan hasta düştü.

 

Mary bir süre sonra yaşadığı psikolojik travma sonucu sadece akşaları yani tecavüze uğramadan önceki havanın rengini hatırladığı zamanları dışarı çıkar oldu,o saatler babasının yanında olduğu saatlerdi yani onun için güvenli saatler,sabahları tecavüze uğrayıp vücudunun kesileceğine inanıyordu bilinç altında,yaşıtlarıyla oyun oynayamadığı için babası evin yakınlarında Mary ile beraberdi,zamanın en yaygın inanışları vampir ve kurt adam efsaneleri olduğu için sadece akşamları dışarı çıkan Mary'nin hasta oluşu ve renginin solmuş olması vampir küçük kız dedikoduları olmasına sebep olmuştu.

 

Sadece kendi için güvenli olduğunu zannettiği zamanlarda dışarı çıkan Mary kendi yaşıtlarıyla oyun oynamaya muhtaç bir halde kendini zorlayıp gün aydınlık iken dışarı çıksa da hasta yüzü gün ışığında daha da korkunç bir görüntü oluşturuyor doğal olarak kimse onunla oynamak istemiyordu.

 

sabahları korkusundan uyumayan ve akşamlarıda dışarıya çıkmak için kendini zorlayan Mary kendini iyice kötü duruma düşürdü ve çok geçmeden yere yığıldı,öldüğünü zanneden insanların Mary'nin ölmüş olabileceğini düşünmesi çok da saçma değildi,Koli basili mikrobu Mary'nin aldığı nefesi bile belirsizleştiriyor,haraket dahi edemeyen Mary yaşam belirtisi göstermiyordu.

 

Mary bir tabuta konuldu ve gömüldü,Hristiyan inancındaki kıyamet günü çalacak 9 borozan sesini duyan ölülerin dirilince çalmaı için mezarın başına koyulan küçük çan Mary'nin mezarına da koyuldu,Mary akşam olunca tekrar uyandı,çanı çaldı,tabutu tırmaladı,elleri parçalanana kadar tabutu tırmaladı fakat gücü yetmedi,Küçük kız pes etmedi ve parçalanmış elleriyle daha fazla tabutu tırmalayamayacağını anladı,dizleri ile tabutu parçalamaya çalıştı,dişleri kırılan ve elleri parçalanan Mary'nin ipini çektiği çanı ertesi sabah gördüler,Eleri ve ağızı parçalanan ve kan kaybından ölen Mary'nin cesedini gördüler.

 

Batıl inançlar Mary'nin hortladığı yönündeydi fakat belli ki Mary tabuta konulduğunda yaşıyordu,cesetteki kanlar yüzünden Mary'ye Bloody Mary yani Kanlı Mary denilmeye başladı.

 

Sadece oyun oynamak için kendini zorlayan Mary'nin adını aynada 3 kere söyleyenler ile Mary oynamak için gelir fakat sadece akşam vakti ve kendi yaşındaki kız çocuklarıyla..

 

alıntı

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...