Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Erkeklere Müjde! Günde Bir Orgazm Kanseri Yeniyor...

Recommended Posts

Erkeklere müjde! Günde bir orgazm kanseri yeniyor.

 

Yapılan bir araştırma düzenli olarak orgazm olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskini ciddi oranda azalttığı belirlendi.

 

ABD'nin ünlü üniversitesi Harvard Tıp Okulu'nda yapılan araştırmada, hayatları boyunca düzenli orgazm yaşayan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin azaldığı açıklandı.

 

Araştırmacılar, neden orgazmların kanser riskini azalttığına tam olarak cevap veremese de düzenli olarak boşalmanın prostatta bulunan kansere neden olan kimyasalların vücuttan atılmasını sağladığı tahmin ediliyor.

 

Bir diğer teori ise, spermler sıkça boşaldığı için yeni hücre üretimiyle, vücutta kalan eski hücrelerin kansere yakalanma ihtimalinin azaltılmasıydı.

 

Araştırmada, 40-49 yaş aralığındaki erkeklerin, bir ayda 21 veya daha fazla boşaldığında prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 22 oranında azaldığı kanıtlandı.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bir ara iş yerinde çok sık fazla mesai olmaya başladı. Sabah 08.30 iş başı, akşam 22.00'de paydos. Herkes fazla mesaiden şikayet ederken bir tane abi olaya daha geniş etkileri ile ele aldı. "Ya garıynan (karı ile) gardaş olduk"

Ayrıca ABD'de de üniversitelerin yaptığı bu tip araştırma halkın tabanı baz alınarak yapılmaz. Üniversite personeli ve tanıdıkları, öğretim görevlileri, öğrenciler gibi öğrenim düzeyi yüksek insanların katılımıyla gerçekleştirilir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...