Jump to content
Vakt-i Leyl

Fatiha Suresini Hiç Böyle Düşündünüz mü?

Recommended Posts

defne89 canım kardeşim öncelikle geçmiş olsun bakın hasaneten kardeşimiz Fatiha şerife ile ilgili bildiğini paylaşmış isterseniz o şekilde okuyun gün içinde karagözlüm arkadaşımızın bahsettiği ayeti okuyun isterseniz ve sitede rukye bölümü var oradan da şifa için dualar bulabilirsiniz ben bu kadar yardımcı olabiliyorum tekrar dan çok geçmiş olsun.

Gezici11 den alıntı uygulaması kolay diye güncellemek istedim:Akşam namazının farzını kıldıktan sonra sünnet için ayağa kalkmadan evvel kimseyle işaret yoluyla dahi konuşmadan 40 kere Fatiha Suresi'ni okuyoruz. 41. kere okumaya başlayınca "İyya kene'budu...." ayetinden sonra bir kere "Allahümme icma' beyni ve beyne haceti kema ceme'te ve beyne esmaike ve sıfatike ya zelcelali vel ikram" diyoruz. Sonra sureyi kaldığın yerden devam ettirip sonunda "amin" demeden önce duamızı yapıyor ve amin diyoruz. Ondan sonra kalkıp akşam namazının son sünnetini kılıyor ve namazımızı tamamlıyoruz.. Bunu üç, beş veya yedi gün sürdürmek gerekir. Görüldüğü gibi Fatiha Suresi'ni aynen okuyor ve duamızın kabulü için vesile yapıyoruz.
güncell olsun.
  • Like 1

bir tanıdık okunan dualara putperestlik demişti onlara güveniyorlar yaratıcıya değil diye ama dua da ulaşma vasıtası değil mi bir nebze gereksiz dünya uğraşlarına o kadar çaba harcarken kıymete geçersin ya da geçmezsin rabbimiz için dualar etmişiz çok mu üstelik yorgunluğuda tatlı bzdirici değil diğer uğraşlar öylemi dualar olmasa onlara bile takatimiz yok