Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

2015 KPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Recommended Posts

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre; kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri (KPSS-2015/1) tamamlandı.

YERLEŞTİRME SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

KPSS-2015/1 sonuçlarına göre, ortaöğretim düzeyinde 2 bin 35 aday, önlisans düzeyinde 4 bin 119 aday, lisans düzeyinde 7 bin 52 aday, Devlet Personel Başkanlığı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleşti.

Ösym malı iyi götürdü. 15 TL harç yatırıldı. Bu tercihlerde ilk sanırım. Ne demiş Müslüm Baba ''Yaşadığımız alem hayal dünyası''

• Like 1

lise,lisans ve yüksek lisans dönemlerimde girdiğim sınavlar ve tercih ücreti için ösymye ödediğim(daha öncede başka sınavların tercihi için para aldı ösym) paraları biriktirsem şimdiye bir kafe olmasa da tavuk dönerci açmıştım bir üniversitenin yakınında.çoktan parayı kırmıştım yani,boşuna kürek çekiyorum yıllardır,elime de bir şey geçmiyor.ösymnin artık müşteri memnuniyetini önemsemesi gerekiyor.en basitinden ydsye giriyorum 30 alıp dönüyorum.70 liraya 30 puan çok az,hakkımı istiyorum.ödediğim para kadar bari sınav puanı versinler ben 70 değil 100 bile yatırırım.ösym başkanından kombine sınav uygulamasına geçmesini talep etmek lazım,biraz daha karlı olurum belki o zaman.

• Like 1

KPSS lise ve önlisansta torpilin babası var zaten. Meselâ önlisanstan mezun olan bir kişi KPSS'de 85 puanı nasıl geçebiliyor? Özellikle müfredatın dışına çıkılan 2014 sınavında! Bazı önlisans bölümlerinde matematik dersi bile yok!

Yerleştirme sonuçları açıklandığında 90 puanı alan arkadaşların hangi üniversiteden mezun oldukları da yazılsa güzel olurdu.

KPSS lise ve önlisansta torpilin babası var zaten. Meselâ önlisanstan mezun olan bir kişi KPSS'de 85 puanı nasıl geçebiliyor? Özellikle müfredatın dışına çıkılan 2014 sınavında! Bazı önlisans bölümlerinde matematik dersi bile yok!

Yerleştirme sonuçları açıklandığında 90 puanı alan arkadaşların hangi üniversiteden mezun oldukları da yazılsa güzel olurdu.

Diploması olmayanların aldıkları sahte diplomalarda cabası tabi ,odacıdan genel müdür olunabilen bir durunda diplomaya ne gerek var boşa patlatmışız kafaları olcaksın yandaş gerisi koşa koşa gelir bu zamanda

• Like 1