Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Evde Milkshake Nasıl Yapılır?..

Recommended Posts

Evde Milkshake Nasıl Yapılır?

 

Milkshake daha çok Amerika’da popüler olan, çoğu yerde satılan güzel bir içecektir. Bu içeceğin Amerika ve Avrupa’da sadece milkshake üstüne yoğunlaşmış olan zincir markaları da bulunmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda tanınmış ve yaygınlığı artmıştır. Çeşitli kafelerde, restaurant ve fast food işyerlerinde satılmasının dışında, milkshake evde kendi başınıza da hazırlayabileceğiniz ve oldukça keyifle yudumlayacağınız bir içecektir.

 

mmhkbglg.jpg

Milkshake özellikle yaz aylarında mükemmel bir içecektir. İçinde genellikle dondurma, buz, soğuk süt ile karıştırılacak ek malzemeler olur. Tercihen muzlu, çilekli, kivili, naneli, çikolatalı ve daha farklı içeriklerle milkshake hazırlamanız çok kolaydır.

 

Milkshake nasıl hazırlanır?

 

Önce blender ve içeriklerini hazırlamalı, daha sonra aşağıdaki aşamaları izleyerek milkshake içeceğinizi hazırlamalısınız.

 

Blenderin içine hazırlamak istediğiniz miktara bağlı olarak süt ilave edin. Tercihen yapımda tam yağlı süt kullanın, bu sayede hazırlayacağınız milkshake daha yoğun bir lezzette olur.

 

Hazırlamak istediğiniz miktara göre içine 1 ya da 2 top dondurma ilave edin. Dondurmanın türü tamamen sizin damak tadınıza bağlı olarak değişebilir.

 

Blendere buz ilave edin.

 

İçine koyacağınız ilave malzemenizi ekleyin. Burada kendi yaratıcılığınıza da bağlı oldukça güzel karışımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer meyve eklerseniz, genellikle çilekle vanilyalı dondurma, muzla çikolatalı dondurma birbirine çok yakışır.

 

Eğer daha kendine has bir lezzet elde etmek isterseniz içine karamel şurubu, oreo parçacıklarından ya da çikolata sosu ilave edin.

 

Şimdi önce hızlı bir şekilde, sonra daha yavaş şekilde milkshake karıştırmaya devam edin.

 

Daha yoğun bir lezzet elde etmek isterseniz, içine ilave bir top dondurma koyun, daha hafif bir tat isterseniz biraz daha süt ilave edin

 

Hazırladığınız milkshake’i bardağa dökerek, ikram edebilirsiniz.

 

Çikolatalı milkshake yapımı

 

 

1 su bardağı soğuk süt

1 yemek kaşığı eritilmiş çikolata

1 ya da 2 top çikolatalı dondurma

Çikolata Rendesi

 

1 su bardağı süt ile 1 yemek kaşığı eritilmiş çikolatayı blender ile karıştırın. Daha sonra dondurma ilave edin ve yine blender ile karıştırmaya devam edin. Burada en önemli olan unsur, karışımın yumuşak fakat sulu olmayan bir kıvamda olmasıdır. Çikolatalı milkshake bardağa konulduktan sonra çikolata rendesiyle süsleyin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bir kez muzla sutu attim bilendira, sut kopuk kopuk oldu. Bereketlendi sanki bir suru oldu. Havayla karisinca tabii kopugu hacmi artti. Ben cok sevdim ama babam pek memnun olmadi :D bu tarifi cok begendim. Cikolata ve cikolatali dondurmayla deniycem.tesekkurler adminim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...