Jump to content
yakamosa1

Dualarımız Nasıl Kabul Olur

Recommended Posts

Ben tv de falan denk geldıkce ızledım ama nasıl desem belgesel ızler gıbı oluyorum canlı bırebır anlatsa yakamosa sorular sorsak bızde oyle daha hos olmaz mı?

bekleyelim bakalim canli canli anlatacak mi ..

• Like 1

Mürşitten kasıt irşaddır,nefsin tezkiyesi,kalbin temizlenmesidir,silahı zikirdir,gönlü Allaha hazırlamaktır.nitekim hadisi kudsida Allahu teala göklere ve yere sığmam yalnız mümin kukumun kalbine sığarım buyuruyor.bir başka hadisi şerifte Allah ve dünya sevgisinin aynı kalpte bir arada bulunamayacağını belirtiyor.demek ki bu sevgiler birbirinin zıddıdır.

sevmedıgımız bır yerde nasıl yasayabılırız kı?sonuçta aıt olduğumuz bır toplum var mecburıde olsa yapmamız gereken seyler var burda toplum ıcıne çıkıyorsun ustun basın duzgun olmalı mecburen alısverıs yapıyorsun vs..ALLAH ı sevmemek söz konusu bıle olamaz belkı hakkını veremiyoruz ona layık degılız ama ne yapmak lazım bu durumda yakamosa sen soylesene bızı yormadan..:(

yaşadığın toplumu değiştirenezsin ama kalbini düzeltmen sana bağlı,bunun kapsı ve anahtarı sende.Kendini toplumdan soyutlaman gerekmiyor,kötü fikirli insanlardan ve haramlardan uzak durmak gerekir.Bu zaten dinin gereğidir.

Mesajımı aldın mı

Murşid taraftarı olan kişiler kuranı kerımın tercumesını yaparlarken mursıdden cok kez bahsedılmıs ayetler ılerı suruyorlar imam iskender ali mıhr mesela mursıd kesınlıkle olmalı hayatımızda dıyor..bu konuda benımde kafam karısıyor ısın acıgı!!!

Arkadaşım Kuran'daki tevhit inancını sarsmanın en kolay yolu şirkin örtülmesidir. Örneğin Kuranmeali.org İmam İskender'in sitesi ve ayet tefsirlerinde müridden mürşidden geçilmiyor. Bunu neye dayanarak yapıyor bilmiyorum.

İkinci bir hadise ise, insanları din konusunda bilgilendiren daha doğrusu öyle olduğunu zanneden iki tane illet site vardır internet aleminde. S.İ ve D.İ siteleri. D.İ sitesi Kur'an-ı Kerim'in anlaşılamayacağını ve açık olmadığını kanıtlamak için bir Fatiha Suresi örneği vermiş akıllara zarar.

Bir Müslümanın Kuran dışında herhangi bir rehbere, tartışma üstü ilan edilen ikinci bir kitaba ve putlaştırılmış etten kemikten ilahlara ihtiyacı yoktur.

• Like 1

Neden kötü örneklerle güzel şeyleri örtüyorsunuz,benim söylediklerimin hangisi hatalı.Ben o dediğin siteleri ve adamları bilmemem,ama şunu söyleyeyim Peygamberin sünnetini tanımayanlar Allahın kitabını hiç bilemez,eğer tereddüt ettiğiniz noktalar varsa diyanetin sitesi var,ismi de sorularla islamiyet.bu siteye üye olup sorabilirsiniz.Ancak tarikat,marifet vb. şeylere şirk diyenler dinimizi sünnetten,veliden evliyadan uzak,harici bir sapkınlığa sürüklemeye çalışanlardır,günümüzün haricileri olan işitçiler de dini yerle bir etme yolundalar.Abdulkadir geylaninin,mevlananın,ariflerin yolu sağ selamettir,bu topraklarda kök salan yunuslar,niyazı mısriler hep ehli sünnet akidesinin arifleridir,bunlara yalan demek ancak kendini yalanlamaktır.

• Like 1

yakamosa1 arkadasim, bir önerim olacak fatiha suresini baslayarak iyi okumanizi ve tefsirini mutlaka ayet ayet iyi kavramanizi istiyorum.. birkac piyasada tefsir kitaplari edinerek... umarim anlamissinizdir..

• Like 2

11 adim duasi sizce sirk degilmi ,sah damarimizdan yakin olan Allaha Abdul kadir geylaniden himmet isteyerekmi ulasmaliyiz?

• Like 2