Jump to content
Sign in to follow this  
Alyadua

Frozen

Recommended Posts

frozen-nasil-yapilir_646x340.jpg

Dört mevsim keyifle içilebilecek, evde, ofiste, sporda yanınıza alıp hem ferahlamak hem de meyvelerin vitaminlerinden faydalanmak için frozen en iyi tercihlerden biridir. Frozen nasıl yapılır, hangi malzemelere ihtiyaç vardır?

Frozen yapımının pek çok yerde farklı tarifleri bulunmaktadır. Ana malzemeleri ve yapılış tekniğini bildikten sonra içine ekleyebileceğiniz baharatlar, meyveler ve dondurmalar tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Frozenın ana malzemeleri iki kişilik porsiyon için 7 - 8 adet buz parçası, kullanılacak meyvelerle uyumlu iki top dondurma, istenilen meyvelerden birkaç adet ya da parça ve isteğe bağlı tarçın, kakao gibi baharatlardır. Buz parçalarını, dondurma toplarını ve meyveleri bir mutfak robotunun içine alıp buzlar tamamen parçalanıp karışım köpürmeye başlayıncaya kadar çalışır durumda tutun. Kişi sayısına ve porsiyonların büyüklüğüne göre bu süre uzayabilir. Frozenınız ne çeşit olursa olsun en çok yakışan dondurma çeşidi vanilyalıdır. Frozen için karpuz kavun gibi meyveleri robottan geçirdikten sonra sudan başka bir dokusu kalmayan meyveler yerine çilek, kivi, muz gibi robottan geçtikten sonra da kremamsı dokusunu koruyabilen meyveler seçilirse içecek daha keyifli olur.

Robottan geçen malzemeleri bardaklara aldıktan sonra üzerlerine birer top dondurma ya da buzdolabında bir kaç saat bekletilmiş kremşanti ile servis edilebilir. İsteğe göre üzerine krokan parçaları da eklenebilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...