Jump to content
Sign in to follow this  
siyahım

Şeker Hastalığı İçin Hepinizden Yardım Bekliyorum

Recommended Posts

Bende denenmiş ve faydası görülmüş bazı tavsiyelerde bulunabilirim. Bir adet tarcin kabuğunu 2,5 normal su bardağı suda 10 dk kaynatıyorsunuz 10 dakika tamamlanınca içine bir tatlı kaşığı kadar kara kekik atıyorsunuz (buna sivri kekik de deniyor) aktarlar bilirler. Ocağı kapatıp 3 dk demlenmesini bekliyorsunuz 3 dk sonra süzüyorsunuz ve bir bardağa koyup yudum yudum içiliyor bu tertip hergün şeker normale dönene kadar yapılıyor.

1. Formül

Kara burcak denilen sey kaynatilip icirilirse eser kalmaz hastaliktan

2. Formül

10 gram sinameki, 10 gram hardal tohumu, 3 gram anason, 1 bucuk litre suya konularak aliminiyum kapta 1 litre kalincaya kadar kaynatilir. sabahlari ac karnina 1 cay bardagi icilirse gecer,

3. Formül 100 %100 deva diyor

Bögürtlen dikeninin yalniz yapragini kaynatip suyunu icmek lazimdir. Allahin izni ile eser kalmaz.

4. Formül

7 adet asr suresini bir bardak suya okuyup icmelidir.

Vel asr. İnnel insane le fi husr. İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

Guest susam

arkadaşım çok geçmiş olsun.benimde annem şeker hastası yaklaşık 2yıldır.2.tip yani annemde insülin kullanıyor.ama gerçekten buna çok fazla üzülmeyin dikkatli davrandıktan sonra onunla yaşamasını öğreniyosunuz.yalnız birde benim bir önerim var,annem beyaz lahanayı kaynatarak suyunu içti bikaç yaprağını kaynatsan yeter.sabah akşam 1çayfincanı içti. birde hergün enaz yarım saat yürüdü.ve yine hergün 1-2 tane elma yedi.diyetine sadık kalmak vaktinde insülin almak ve yazdıklarımıda yaparsa gerçekten çok iyi olur(tabi bunları annem hala uyguluyor).bak ben sağdan soldan duyma demiyorum sana annem hergün gözümün önünde.2ayda bir kontrolu var bunları istikrarlı bir şekilde uygulayıp kotrole gittiğinde hızlı bir iyileşme gösterdiğini söyledi ki şundan diyorum annemin şeker hastası olduğunu şeker komasına girdiğinde öğrendik.şekeri 590 çıkmıştı.ha bide herzaman yükselmiyor tabi bazende anormal düşüyor annemde 35 kadar düştü.o zaman içinde yanında çikolata yada şeker taşısın.şu şeker ölçme cihazlarından mutlaka alın zaten doktorunuzda yazmıştır.

arkadaşım çok geçmiş olsun.benimde annem şeker hastası yaklaşık 2yıldır.2.tip yani annemde insülin kullanıyor.ama gerçekten buna çok fazla üzülmeyin dikkatli davrandıktan sonra onunla yaşamasını öğreniyosunuz.yalnız birde benim bir önerim var,annem beyaz lahanayı kaynatarak suyunu içti bikaç yaprağını kaynatsan yeter.sabah akşam 1çayfincanı içti. birde hergün enaz yarım saat yürüdü.ve yine hergün 1-2 tane elma yedi.diyetine sadık kalmak vaktinde insülin almak ve yazdıklarımıda yaparsa gerçekten çok iyi olur(tabi bunları annem hala uyguluyor).bak ben sağdan soldan duyma demiyorum sana annem hergün gözümün önünde.2ayda bir kontrolu var bunları istikrarlı bir şekilde uygulayıp kotrole gittiğinde hızlı bir iyileşme gösterdiğini söyledi ki şundan diyorum annemin şeker hastası olduğunu şeker komasına girdiğinde öğrendik.şekeri 590 çıkmıştı.ha bide herzaman yükselmiyor tabi bazende anormal düşüyor annemde 35 kadar düştü.o zaman içinde yanında çikolata yada şeker taşısın.şu şeker ölçme cihazlarından mutlaka alın zaten doktorunuzda yazmıştır.

ALLAH razı olsun hepinizden,evet arada bakıyoruz şeker ölçme cihazıyla,benim anneminde ikinci tip,şimdilik günde bir kez insülin kullanıyoruz bayağı düşürmüş durumdayız,tabi diyet ve sporda yapıyoruz,RABBİM tüm hastalarımıza şifa versin inş

Allah şifa versin annenize,yiyeceklerine dikkat ederek,ilaçla birlikte sorunsuz bir hayat yaşar,önemli olan katbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durmak

cnm benim annem de seker hastesı ve hergün iğne vurunuyor...annenin şekeri yüksekse sakın beyaz ekmek yemesin fazla..kuş burnu şekeri düşürür..köfte yerse 3 ü aşmasın pilav fazla yemesin makarna 3 kaşık kesinlikle aç kalmasın bol bol yesin ama dikkatli şifalar diliyrm

bizde köyden dağlardan toplanan doğal kuşburnu var,bu şekeri düşüren kuşburnunun çayımı? yoksa marmelat gibi olan halimi.cevap verirsen çok sevinirim

çok geçmiş olsun tv de dinledim doktor maranki şeker hastalığı için yaban mersini diyor.marankinin sitesindende bir araştırın.

evet maranki güzel reçeteler veriyor ana sayfasına bakın .. birde dilinden ''YA ŞAFİ'' yi düşürmesin . . . Allah şifalar versin amin . .

Bir iki şey de ben söliyeyim arkadaşım öneriler güzel fakat doktor kontrolünden çıkmasın bubları yapıp yapmamak tabiki sizin bilecegi bir iş ama şeker hastalıgı öle 35 gün 3-5 ay da gececek bir mevzu degildir malesef , sebepleri farklı farlıdır kalıtımsal olmaktan , üzüntü stres , aşırı kilo vs ile oluşan oluştugunda geçmeyen bir rahatsızlık devamlı kendinizi kontorl etmeli aşırlıklardan kaçınmalısınız ama bununlarad yaşamayı kabul etmelisiniz en etkili yöndemi insilün iğnesi ile düzenli ve kendinizi kontrol ederek üzülmeyerek bunu çok iyi bir şekilde geriletir ve normal yaşamaya devam edersiniz.

Allah açil şifa versin diliyorum , sakın ihmali elden bırakmayın.