Jump to content
Alyadua

Limonlu Zencefil Diyeti

Önerilen İletiler

Malzemeler

Su ve limon suyu karışımı detoks yaparken yardımcı olur ve karaciğeri güçlendirdiği bilinen bir karışımdır. Zencefilin metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmaya yardımcı olan termojenik özelliği vardır. Zencefil aynı zamanda baş dönmesi ve şişkinliğe de iyi gelir. Detoks yaparken arıtılmış su ya da saf su kullanın.

Program

Sabah ilk olarak ciğerinizi yıkamak ve iştahınızı azaltmak için limonlu zencefilli suyu için. Günde istediğiniz kadar içebilirsiniz. Günde 8 bardak su içmek vücudun su kaybını önler. Bu işlem iştahınızı keser ve gün içerisinde içtiğinizde sağlıklı beslenmeniz (sebzeler, meyveler, yağsız protein ve tam tahıllar gibi işlenmemiş gıdalar tüketmeniz) gerektiğini ve detoskunuzu hatırlatarak diyete hızlı başlamanızı sağlar.

Aşırı kalori kısıtlaması yapmaktan kaçının. Bu diyete ya da her hangi bir diyete başlamadan önce doktorunuza danışın. En iyi sonuçlara ulaşıp kilo vermek için aynı zamanda bir egzersiz programı yapın. Oruç tutmak, aç kalma diyetleri gibi sıkı beslenme önlemleri sağlığınıza ve metabolizmanıza zarar verir ve hızlı kilo alma durumunu tetikler.

İçecek Seçenekleri

Kilo vermeye çalışırken en iyi sonuçları elde edebilmek için yediklerinizin yanında içtiklerinize de dikkat etmelisiniz. Gazlı içecekler, kahve çeşitleri, meyve suları, kokteyller, şarap, bira ve diğer içecekler genelde şeker doludur ve bazı kahveler ve soğuk içecekler yağ doludur. Kilo verirken yaptığınız egzersiz ve diyetin yanında yüksek kalorili bu içecekler yerine su-zencefil-limon karışımını kullanın.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×