Jump to content
Sign in to follow this  
sahlep

Topraklanma

Recommended Posts

Hepimiz günlük hayatta birçok problemle,sıkıntıyla karşı karşıya kalıyoruz. Ben de üzerimizdeki bu negatifliği atmak için, gülüp eğlenebileceğimiz bir oyun olsun istedim. Oyun çok basit, başımızdan geçen komik anıları paylaşıyoruz ve topraklanıp negatifliğimizi atıyoruz. Geçmiş sayfalarda bulamadım böyle bir konu,varsa yönetimden özür diliyorum.

İlk ben başlıyorum. İlkokuldayken annemlerin aile dostlarıyla, başka bir aileye misafirliğe gittik. Misafirliğe gittiğimiz evin bahçesinde toprak yığınından tepe oluşmuştu. Ben de babamın elini bırakıp koştum o minyatür tepeye ve kaymaya başladım. Üstüm başım toz toprak oldu. Derken,bizle birlikte gelen ailenin salak oğlu da düştü peşime. Ama o beceriksiz kayamadı,yuvarlandı. Babam yapıştı kulağıma üstünün başının hali ne diye kızdı. Apartmanın girişine yönelince o salak çocuğu gördü. Sanki bir şey unutmuş gibi döndü "Bak elin oğlunu da kendine benzettin, düşmüş bu." Diyip bir tane daha yapıştırdı. Vurmasından ziyade söylemi çok komikti, poşet falan düştü sanki. Ya çocuk düşmüş ya :D Aman erkek olcaktı bir de o salak yüzünden bir daha tokat yedim. Bu benim tarihte bir erkek sebebiyle dayak yediğim tek olayımdır. :D

• Like 1

Hahah düsmüs bu güzeldi :D gecmis olsun caniim :)

bende bi kac sene önce ailemle bi dügüne gitmistim. Masalar yuvarlakti. Annem babam kardesim fln oturuyoruz iste karsimdada bi tane teyze oturuyodu, neyse iste garsonlar yemek dagitmaya baslamisti bende sIkintidan telefonda temple run oynuyorum (hic unutmam) :D menüdede tavuk fln vardi. Herneyse iste sira bizim

masaya gelmis ama ben oyunu aman yanmiyim diye pür dikkat oynarken kafama bsyin güm diye düstügünü hissettim ardindanda kucagima bsyin kafamdan dogru düstügünü farkettim. Bide baktim ki tabagimda olmasi gereken TAVUK benim kucagimda öylece duruyo :D neye ugradigimi sasirdim valla :) o degilde o tavugun kafama düsmesi bi ayri mesele ztn :) hadi onuda gectik o teyzeye noluyo..gelmis bana "kizim sen tavugu cok seviyon galiba" diye dalga geciyo bide benle :D bi an evet teyzecim yemeden önce genelde bi kucagima alirim ben tavuklari diyesim geldi :) de demedim tabii :))

• Like 1

Adamın yaşlı anne ve babası atık onlarla yaşamaya karar vermiş..Anne babası eşi ve tuhaf hareketleri olan küçük oğluyla beraber yaşamaya başlamış..Bir gün çocuğu yatarken dua eder halde görmüş..

--Allahım bu gece babaannem ölsün .aminnn..

demiş..Adam tuhaf düşüncelerle odasına gitmiş uyumuş..Sabah bir kalkmışlar yaşlı kadın ölmüş..

Aradan biraz zaman geçmiş bu esnada çocuğu daha sıkı gözetim altına almış..Bir gece çocuğu yine dua ederken bulmuş..

---Allahm bu gece dedem ölsün.Aminn..

Adam içinden yok yaaa demiş gidip yatmış..Sabah bir bakmışlar dede ölmüş..Adam daha bir hayret içinde cenazeyi defnetmişler falan..Çocuğu daha sık gözlemeye başlamış..Bir gece yine dua ederken bulmuş oğlunu..

--Allahım bu gece babam ölsün..Amin..

Adam panik,heyecan içinde odasına koşmuş..Gece bir sağa dönmüş bir sola uyuyamamış..Sabah ezanını duyduğunda biraz rahatlamış.Çok şükür hala hayattayım demiş.Uyur uyanık arası bir kaç saati daha atlatmaya çalışırken uyuyakalmış..

Mutfaktan gelen hıçkırıklara uyanmış..Güneş doğmuş sabah olmuş..Çok şükür yaşıyorum demiş..Mutfağa gittiğinde kadın hıçkıra hıçkıra ağlıormuş..

Hayırdır hanım neden ağlıyorsun diye sormuş.. Kadın

--Hani bizim kapıcı hıdır vardı ya..O bu gece ölmüş..

demiş..

• Like 1

Onun adi hidir elinden gelen budur :D

Ya sen o tavugu kafana nasil gecirdin veya gecirttin canim ya :)) kahkaha attim okurken,annemle bir güldük :D

Bu konu top5 olsun litfenn, gülelim eglenelim :))

• Like 1

Onun adi hidir elinden gelen budur :D

Ya sen o tavugu kafana nasil gecirdin veya gecirttin canim ya :)) kahkaha attim okurken,annemle bir güldük :D

Bu konu top5 olsun litfenn, gülelim eglenelim :))

Valla onu o süper garsona sormak lazim :) garibim ztn eli ayagina dolandi kizcam fln sandi ama en cokta ben güldüm halime :D

bu konu bence tutar canim :)

Valla onu o süper garsona sormak lazim :) garibim ztn eli ayagina dolandi kizcam fln sandi ama en cokta ben güldüm halime :D

bu konu bence tutar canim :)

Cilgin garson sukutu eglendiriyor :D Allahim konumuz cok bereketli olsun dinimiz amin :D