Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Öğretmen Adayları, Tercihlerde Nelere Dikkat Etmeli?

Recommended Posts

Tercihte bulunacak öğretmen adaylarını ilgilendiren en önemli konu, zorunlu hizmettir. Eş, sağlık durumu özrü olmayanlar, zorunlu hizmetini yerine getirmek zorundadır.

 

 

Her okul için 1 ila 6 arasında hizmet alanı rakamı bulunmaktadır. Hizmet alanı 4, 5 ve 6 olan okullar, zorunlu çalışma yükümlülüğü içindedir. Zorunlu hizmetini hemen yapmak isteyenler bu okulları tercih etmelidir. Aksi halde 3 yıl sora mecburen bu okullara nakil istemek zorunda kalacaktır.

 

 

Okul bazında hizmet alanı ve hizmet bölgesi çizelgesine ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Hizmet alanı gibi bir önemli bir diğer kavram hizmet puanıdır. Belirli bir süre sonra nakil olmak isteyen adayların, yüksek puanı olan okulları tercih etmesi gerekmektedir. En yüksek hizmet puanı bir okul için 30'dur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogretmen adaylarinin yapacaklari ilk is eger bransci degillerse derhal farkli bir meslege yonelip, oradan hizla uzaklasmaktir. Zira derse gir cik yapamayan, bir seyi ogrenciye ogretmek zorunda olan bir ogretmenin hele ki hizmet puani yuksek bir okulda gorev yapmasi oldukca zordur. Eger sinifciysaniz ve illa gidicem diyorsaniz. Sakin ola oralardan bir bey bulup evlenmeyin, ömurboyu bati yuzu goremezsiniz. Es durumu,mazeret atamasi vs gibi atamalarda hangi sehire kac puanlarla gelebildiklerini bir görun ona gore yapin tercihlerinizi. Bir sene sonra Izmire gelirim, Bursaya gelirim falan hikaye. Gelinmiyor. 7,8 sene beklemek zorunda kaliniyor. Doguda calisiyorsunuz diye maasin yuksekligi falan da yok ne yazikki. Batida haftanin 3 gunu derse giren beden egitimci,Turkceciyle dogunun koy bile degil mezrasinda haftanin tum gunu o okulun ogretmenligini, hademeleigini ve mudurlugunu birlikte yapan, ilk sene o cocuklara Turkce ogretecegim diye yirtinan, ates pahasi ev kiralari, kisin kapanan yollar, heleki dag eteginde bir okukdaysa pkk korkusu ve baskisiyla kelle koltukta gorev yapan sinifcim ayni maasi aliyor. Bu da bu ulkenin ayibidir.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sin
stajerler:

yönetmelikte olmayan şeyleri üstünüze yıkmasınlar dikkat

edin!

 

Mesela ne gibi? Bu sene atanamadım ama seneye atanırsam aklımda bulunsun : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...