Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Sömestr Tatilinde Gidilebilecek Yerler

Recommended Posts

Okulların ara tatil zamanı olan sömestr gelmek üzere. Yarım dönem boyunca derslerden yorulan öğrenciler için ise biraz dinlenme ve eğlenme zamanı. Peki sömestr tatilininde hem eğlenmek hem de öğrenmek için neler yapamalıyız. İşte cevabı.

 

 

Okulların ara dönem tatiline girmesi ile tatilde neler yapılacağı düşünülmeye başlanılır. Sömestr tatil süresi 15 gündür. Eğer etkili geçirilirse bu 15 gün hem ilk dönemin yorgunluğunun atılmasına hem de ikinci döneme hazır bir şekilde başlanılmasına yardımcı olur. Sömestr tatilinde birçok etkinlik yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken eğlenceli bir tatil kadar yeni şeyler öğrenmenin de faydalı olduğudur.

 

 

Sömestr tatili öğrencilerin karnelerini alması ile başlar. Tatilin ilk günlerini akrabalara karne ziyareti yaparak geçirebilirsiniz. Getirilen karne ne olursa olsun sömestr tatilinin bir toparlanma dönemi de olduğunu unutmayınız. Bir sonraki dönem için gerekli olan bilgiler 15 gün içinde tekrar edilebilir. Fakat 15 günün daha çok sosyal aktivitelerle geçmesi, birkaç günün tekrara ayrılması öğrenci açısından faydalı olacaktır.

 

 

Akraba ziyaretinizden sonra sizi bekleyen birçok aktivite seçeneği olacaktır. Birçok kuruluş sömestr tatili dolayısıyla etkinlikler düzenlemektedir. Çocuğunuzu bu etkinliklere götürebilirsiniz. Sömestr tatilini şehir veya ülke dışında geçirecekseniz planınızı daha farklı şekilde yapmalısınız. Hava durumunu göze alırsak bu aylarda gidebileceğiniz en güzel tatil şeçeneği kar tatilidir. Ülkemizde Anadolu şehirlerindeki birçok dağda ve ülke dışında Avrupa’nın birçok noktasında kış tatilinizi geçirebilirsiniz. Kar tatili için gittiğiniz şehirdeki turistik yerleri gezmeyi ve şehri keşfetmeyi de unutmayın. Eğer sömestr tatilini şehir içinde geçirecek ve kar turizminin yapıldığı yerlere konum olarak yakınsanız bir haftalık bir süre ile kar tatili yapıp diğer bir haftada da dilediğiniz etkinliği yapabilirsiniz.

 

 

Sömestr tatilini bulunduğu şehirde geçirecekler için müzeler güzel bir tatil fırsatı olacaktır. Müze noktalarında alacağınız Müzekart ile Türkiye’de ki müzeleri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Bu hem uygun bir tatil olacak hem de geçmişe dair tarih bilgilerinizi güncelleştirecektir. Çocuğunuz ile şehirlerinizde bulunan hayvanat bahçelerini gezerek hayvanları tanıyabilir ve hayvan sevginizi geliştirebilirsiniz. Bir başka seçenek ise tiyatro ve sinemalardır.

 

 

Sömestr tatili süresince gidilecek sanatsal etkinlikler çocuğunuzun kişisel gelişimi açısından faydalı olacaktır. Ayrıca bu 15 gün içerisinde çocuğunuza onun sevebileceği bir hobi kazandırabilirsiniz. Bunu yaparken karne hediyenizi de verme olanağı oluşacaktır. Karne hediyesi olarak bir kitap, boyama seti vb hobi ürünleri almanız hem hediye işlevi görecek hem de çocuğunuza hobi kazandırmak için bir adım olacaktır. Sömestr tatili yaklaşıyor ve size sunulacak olan etkinlik yelpazesinden çocuğunuz için hem eğlenebileceği hem de öğrenebileceği etkinlikleri seçin. Sömestr tatili boyunca da çocuğunuz ile sosyal aktivitelere katılım gösterin. İyi tatiller.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...