Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Hafta Sonu Turları

Recommended Posts

Yurdumuz her türlü güzelliği içerisinde barındıran bir yeryüzü cennetidir. Ne yöne çevirseniz yüzünüzü ayrı bir güzellik çıkar karşınıza. Karadeniz’de oksijen dolar ciğeriniz, yeşil dolar yüreğiniz. Kapadokya dev kayalar ordusudur şafakta yükselip balonla tepeden bakarsınız bu orduya. Pamukkale ağlayan bir gelindir, akar gözyaşları eteklerinden aşağı. Aspendos içli bir müziktir, yürekleri yakar; Manavgat yürek yangınına su serper, tükenmek bilmeden. Gaziantep, Hatay binlerce yıldır birçok uygarlıktan yemek tarifi alan bir Çingene Kız’dır. Ege Roma’dır, Nemrut Komagene. Mersin cennettir bazen, bazen de cehennem. Ağrı Beyaz başlı, heybetli bir kartaldır İshakpaşa semalarında. Rumeli ezgisini Tuna’dan alan içli bir türküdür.

 

 

Doğanın her rengini bulabileceğiniz bir Ebru’dur Anadolu. Yeter ki siz hangi rengi aradığınızı bilin.

 

 

Çoğu kişi tatil için yaz mevsimini bekler fakat ülkemizde o kadar çok seçenek var ki… Her mevsim kafa dinleyebileceğiniz, hoşça vakit geçirebileceğiniz, yorgunluğunuzu ve stresinizi atabileceğiniz pek çok yer mevcuttur.

 

 

Güzel bir hafta sonu geçirmeye karar verdiyseniz, çantanızı hazırlamadan önce isteklerinize kulak vermeniz gerekiyor. Nasıl bir hafta sonu tatili geçireceğinize karar verdiyseniz gitmeyi düşündüğünüz yerin iklimine uygun, yapacağınız gezinin özelliklerini de göz önüne alarak çantanızı hazırlayabilirsiniz. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucu karşınıza çıkan pek çok tur firmasından size uygun kriterlere uygun olanıyla irtibata geçebilir, ayrıntıları konuşabilirsiniz.

 

 

Eğer tura otobüs ile çıkacaksanız uzak ve çok yerde konaklayan turların yüksek efor gerektirdiğini aklınızda bulundurun. Bu tür turlarda çok yer görülebilmekte fakat çok yorucu olmaktadır.

 

 

Yurt içi turların yanında vizesiz gidilebilen ülkeleri de düşünebilirsiniz. Tur şirketleri bu konuda da farklı ve cazip seçenekler sunmaktadır.

 

 

Tur Önerileri:

 

 

İstanbul’a yakın bir yere gitmek istiyorsanız: Ağva turu, İznik turu, Adalar, Uludağ turu, Kartepe turu, Bolu - Gölcük - Abant turu

 

 

Doğa turu düşünüyorsanız: Dağu ve Batı Karadeniz turları,

 

 

Deniz ve Plaj olsun diyorsanız: Ayvalık turu, Didim turu, Çeşme turu, Marmaris turu, Fethiye turu, Kuşadası turu, Alanya turu, Bodrum turu, Belek turu, Finike turu

 

 

Tarihi yerleri görmek istiyorsanız: Güneydoğu Anadolu turu, Efes, Side turları önerilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...