Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Ekonomik Yurtiçi Tatil Nasıl Yapılır?

Recommended Posts

Dinlenmek, stres atmak ve yeni bir çalışma dönemine bol enerjiyle girmek için tatil dönemini hangimiz hevesle beklemeyiz! Bütçenize uygun tatil planları ile yılın en keyifli dönemini planlamaya başlayın, bavulları hazırlayın.

 

 

Ekonomik tatil nasıl yapılır?

 

 

Ekonomik bir yurtiçi tatili için zamanlama önemlidir. Tatillerde önemli bir unsur olan zamanlama, fiyatlandırmada büyük rol oynar. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında, hem yerli hem de yabancı turistin tatil beldelerine talebi yüksek olduğundan fiyatlar da bu sebeple yüksek olacaktır. Eğer programınıza uygunsa, Mayıs ayının sonlarını ya da Eylül ayının başını seçerek bütçenize uygun fiyatları yakalamanız mümkün olur.

Tatil tarihleri belirlendikten sonra yapılabilecek en mantıklı şey erken rezervasyon fırsatlarını gözden geçirmektir. Bir çok turizm şirketinin özellikle Mart, Nisan ayında erken rezervasyon ile uyguladığı büyük indirimler olur. Eğer ki bir tatil beldesinde “Her şey dahil” sistemiyle çalışan bir otel tercih edilecekse bu erken rezervasyon fırsatlarından %40 hatta %50 gibi indirimlerle faydalanmanız mümkündür.

Turizm şirketleri aracılığıyla değil de kendi planlamalarına göre hareket etmek isteyenler de yine erken rezervasyondan faydalanabilirler. İnternet siteleri üzerinden rezervasyon alan bir çok otel ve pansiyon erken rezervasyonlarda indirim uygular.

Bunlara alternatif olarak, özellikle son yıllarda popüler olan, internet üzerinden satışa sunulan hazır paketlerden de faydalanabilirsiniz. Kampanya sitelerinde bulunan bu paketlerin fiyatlarına genellikle, ulaşım, konaklama ve turistik geziler de dahildir. Sitelerin anlaşmalı olduğu şirketlerle hazırladıkları bu paketler, ekstra harcamaların minimum olacağı bir ekonomik tatil için oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Ekonomik bir tatilin diğer bir önemli unsuru da ulaşımdır. Tatil bölgesi ya da bölgelerine ulaşımın nasıl olacağı da önceden kararlaştırılıp, ayarlamaları yapılmalıdır. Uzak mesafeler için eğer hususi araç tercih edilmiyorsa en mantıklı tercih havayolu ile ulaşım olacaktır. Erken biletlendirme ile uçak biletlerini yarı fiyatına almak mümkündür. Havayollarının dönem dönem gerçekleştirdikleri fırsatlardan yararlanmak da mümkündür. Uzun yol otobüsleri tercih edilecekse bir ay öncesinde rezervasyon yaptırmak yeterli olacaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...