Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Ege Turu Önerileri

Recommended Posts

Türkiye, her köşesi ayrı güzellikte bir coğrafyadır; fakat farklı zevkler söz konusu olsa da Ege'nin yeri ayrıdır. Bunda hem kendine özgü coğrafyasının hem de güney ile kuzeyi ortalayan konumunun etkisi büyüktür.

 

 

Ege turu önerileri;

 

 

Tarzınızı Seçin

 

 

Her tatil planına keyifle ve kolayca kucak açabilen Ege; sahilleri, yemekleri, geceleri, eğlenceleri, doğallığı ile her misafirini mutlulukla ağırlar. Tatil planınızı yaparken elbette neleri sevdiğinizi, nasıl bir tatil yapmak istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız ve programınızı buna göre ayarlamalısınız.

 

 

Lüks ve Konforlu

 

 

Lüks bir tatil istiyor ve günlerce rahatça dinlenmek, elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmamaktan başka bir şey düşünmüyorsanız, Ege'nin birçok ünlü plajı bu beklentinizi karşılayabilir. Farklı konseptlerde, farklı beklentilere karşılık verecek birçok otel, tatil köyü ve plaj Ege'de bulunmaktadır. İzmir ve çevresi yurt içi ve dışına kolay ulaşım imkânlarıyla öne çıkan büyük bir tatil merkezidir. Çeşme, yıl boyunca ama en çok da tatil sezonunda misafirlerine bol eğlenceli, konforlu ve lüks tatil sunan birçok mekana sahiptir. Yine Muğla'nın birçok beldesi de ünlü turizm merkezlerindendir. Bodrum, Alaçatı gibi dünyaca ünlü tatil merkezleri her yıl milyonlara varan ziyaretçileri ağırlar.

 

 

Doğayla iç içe

 

 

Ege, tatilden lüks değil ama doğayla iç içe olmayı bekleyenler için bulunmaz bir cennettir. Her yıl binlerce kişi çadırlarını kapıp kendilerini Ege'nin benzersiz ormanlarına ve el değmemiş koylarına atarlar. Şehrin gürültü ve karmaşasından kaçmak için çareyi doğada bulan tatilciler için, butik oteller, çadır kampları, ağaç evler gibi birçok konsept mevcuttur. Etrafta kimse olmadan, kuş sesleriyle uyanmak ya da bir kampta doğaseverler ile sabah yogası yapmak birçok kişinin hayallerini süsleyen tatildir. Genellikle Ege'nin bir ucundan girip diğerinden çıkarak tam bir tur yapmayı tercih eden gezginler olduğu gibi sevdikleri bir köşe bularak tüm tatillerini orada geçiren tatilciler de çoktur.

 

 

Mütevazi bir tatil

 

 

Tatili ne lüks ne de yerde yatmak olarak görenler, yalnızca huzur içinde denize girmek ve dinlenmek isteyenler, plan bile yapmadan Ege'de harika bir tatil yaşayabilirler. Pansiyon, apart, oda ya da ev kiralayarak istedikleri bölgede hesaplı ve rahat bir tatil yapabilirler. Günlük, haftalık dönemlerde kiralanabilen konaklamalar lüks otellere göre çok daha uygundur, üstelik merkezde yer aldıklarından çok rahat ulaşıma sahip olabilirler.

 

 

Aksiyon dolu

 

 

Ege denizleri, sahilleri ve semaları aynı zamanda birçok sporu yapmak için de çok uygun olduğundan, özellikle yaz sporlarına ilgi büyüktür. Selçuk'ta yamaç paraşütü veya skydive ilgi gören sporlar iken Alaçatı rüzgâr sörfü için dünya çapında tercih edilen bir bölgedir.

 

 

Lezzet hepsinde var

 

 

Nasıl bir tatil planınız ya da tarzınız olursa olsun ortak olan bir nokta var ki Ege'nin en güzel özelliği, muhteşem mutfağı! Zeytinyağından taze kekiğe, mis kokulu ve sağlıklı bin bir çeşit ot ve yemek çeşidini barındıran Ege mutfağı tüm misafirlerini lezzetle doyurmadan asla bırakmaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bir tur şirketiyle kuzey ege turu yapmıştım deniz ve kültür biraradaydı ve gerçekten görülmesi gereken yerler var

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...