Jump to content
Sign in to follow this  
Alyadua

Elma Sirkesi Diyeti

Recommended Posts

Zayıflamak ya da formda kalmak için türlü yöntemler denenmekte, kimileri gösterdiği etki nedeniyle uzun yıllar uygulanmaktadır. İşte elma sirkesi ve bu sirkeyle zayıflama yöntemi insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ve düzenli kullanımı sonucu getirdiği sonuçlarıyla terk edilmeyen bir zayıflama klasiğidir.

Elma sirkesinin faydaları:

• Elma sirkesi, cildin ph dengesini koruma özelliğine sahiptir. Bu nedenle cilt bakımında kullandığınız tonik yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz.
  • Elma sirkesi, dişler üzerinde oluşmuş diş lekelerinin temizlenmesinde oldukça etkilidir.
  • Cildinizde güneş yanığı oluştuysa banyo suyunun içine 1 fincan elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Bu sayede güneş yanıklarını daha kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Elma sirkesi zayıflamayı destekleyen bir besindir.

Peki elma sirkesi kullanarak nasıl zayıflanır?

Elma sirkesi, zayıflamayı destekleyen bir üründür ama tek başına kilo verdirdiğini söylemek doğru olmaz. Bu sirke, mutlaka bir diyet programıyla ve düzenli egzersizle desteklenmelidir.

Elma sirkesi, tüketen kişiye tokluk hissi verir. Aynı zamanda düzenli olarak elma sirkesi tüketen bir kişi, ana öğünlerin dışında kalan ara öğünlerde atıştırma isteği duymaz. Zararlı atıştırmalıklar yerine küçük bir meyve ya da sebzeyle ara öğünü atlatabilir. Bu durumda da kalori depolaması olmayacağı için kilo verme süreci başlamış olur.

Elma sirkesi diyeti adı altında bir diyet bulunmamakla birlikte elma sirkesi var olan diyetlere eklenerek zayıflama sürecini hızlandırmaktadır.

2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suyun içine ekleyerek içebilirsiniz. Bu karışımı yemeklerden yarı saat önce tüketin. Daha sonra günlük beslenme programınıza uygun şekilde beslenin.

Beslenme programı yaşınıza, kilonuza, cinsiyetinize göre şekilleneceği için herkes için ortak kullanılacak bir diyet listesi uygun değildir. Ancak şunu söylemek mümkündür ki beyaz ekmek tüketimini azaltmak hatta bitirmek onun yerine esmer ekmeklerden tercih etmek, fazla yağlı ve kızarmış yiyeceklerden uzak durmak, işlenmiş yiyeceklerin tümünü hayatınızdan çıkarmak gibi genel kurallar herkes için geçerlidir.

Elma sirkesi asitli olduğundan özellikle mide sorunu yaşayanlar için aç karnına tüketmek midede hassasiyet yaratabilir. Bunu ortadan kaldırmak için isterseniz elma sirkesini salatalarda tüketerek işinizi garanti altına alabilirsiniz.

Ben elma sirkesini salatada cok seviyorum ama bir kac kez ballı suya katıp içmeyi denedim,daha doğrusu içemedim,midemi cok bulandırdı,şu an bile aklıma gelince midem kalkıyo :confused:

hadiii... ben nazar degmesin diye iciyodum su ve sirke:p

bi zayıflama falan hissettinmi nazarcım :D

• Like 1