Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Soru Tarotu Nedir?

Recommended Posts

Soru Tarotu nedir? Tarot’a herhangi bir açılım yapılmaksızın yalnızca soru sormak da mümkündür. Ancak; sorulacak her bir soru için Tarot Kart Destesi yeniden karıştırılmalıdır. Her soru için Tarot Destesi bir kez kullanılır. Sorulacak ikinci soru için deste yeni baştan karıştırılır ve yeniden soru sorulur.

 

 

Bununla birlikte aynı sorunun peş peşe sorulması yanlıştır. Farklı bir cevap alırım düşüncesi ile bir sorunun arka arkaya sorulması yalnızca konuyu karmaşık hale getirecektir. Bu sebepledir ki Tarot’a sorduğunuz soru karşısında aldığınız cevap ve öneriler ile yetinmeniz ve konuyu akışa bırakmanız yerinde olacaktır.

 

 

Tarot’a soru sorarken o an kafanızı meşgul eden ve merak ettiğiniz bir konuda soru sormanız mümkündür. Bu sorunun spesifik bir soru olması yani genel bir soru olmaması gerekir. Örneğin; hayatımda beni neler bekliyor? Gibi bir soru sormak, tek kartlık bir açılım için uygun olmayacaktır. Çünkü; tek bir kartlık açılım böyle bir soruya sağlıklı bir cevap veremez. Zira yaşadığınız hayat geniş bir yelpazedir. İlişkiniz, kariyeriniz, sağlığınız, parasal durumunuz ya da aileniz ile ilgili pek çok alanı kapsar hayatınız. Bu yüzden de Tarot’a soru soracağınız zaman merak ettikleriniz içinden sadece bir konuya odaklanmanız daha doğru olacaktır.

 

 

Tarot’a sorduğunuz soru hakkında aldığınız cevap ve öneriye dikkat etmelisiniz. Bir sorunun cevabı gerçek olana ya da bununla ilgili gelişmeler olana kadar, aynı konuda yeni bir soru sormamaya özen göstermelisiniz. Sizde merak uyandıran ve kafanızı meşgul eden konuda Tarot’tan aldığınız cevap üzerine olayı ve kendinizi hayatın akışına bırakmanız ve yaşayacağınız gelişmelerin önüne blokaj koymadan yolunuza devam etmeniz emin olmalısınız ki sizi doğru cevaba götürecektir.

 

 

Bunun yanı sıra, Tarot’u sizinle birlikte yol alan bir rehber arkadaş gibi düşünmelisiniz. Eğer siz arkadaşınıza herhangi bir konu hakkında ne düşündüğünü soracak olursanız, size hali hazırda var olan gelişmeler ve olağan akış doğrultusunda fikrini söyleyecektir. Arkadaşınız size hiçbir zaman sorduğunuz soru için ileriye yönelik afaki bir cevap vermeyecektir. Size vereceği öneriler ya da belirteceği fikirler daima olağan durumun yaydığı enerjiler ve bu etkenlerin onun üzerinde oluşturduğu algı kapsamında olacaktır. Arkadaşınızın görüş ve önerileri somut olaylar çerçevesindedir. Burada önemli olan ayrıntı ise, arkadaşınız konuya sizi de içine alacak şekilde objektif bir bakış açısı ile taraf tutmadan bakacak ve yorumlayacaktır.

 

 

Tarot da her zaman var olan koşulları göz önünde bulundurarak size yol gösterecektir. Hiçbir zaman olmayan bir olgu hakkında ya da sizin geçmişte ekmediğiniz, bir süre sonra filizlenmemiş bir tohum ile ilgili bir yorum ya da cevap vermeyecektir.

 

 

Tarot’a daha kapsamlı sorular sormak için tercih edeceğiniz pek çok açılım bulunmaktadır. Burada sizlere içinde bulunduğunuz zaman dilimi içerisinde var olan ve ancak sizin haberdar olmadığınız ya da sizin dışınızda gelişen olaylar ile ilgili soru sormanız konusuna değinmek istedim.

 

 

alıntı

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...