Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Aşıklar Tarotu

Recommended Posts

Aşıklar Tarotu bilinen Tarot destesinden farklı olarak sadece Büyük Arkana kartlarından ibarettir. ’’En büyük gizler’’ anlamına gelen Büyük Arkana, Deli’den başlayıp Dünya ile son bulan düşsel resimlere verilen addır.

 

 

Küçük Arkana, kısa vadede gelişmeleri yorumlamada önem kazanırken, Büyük Arkana daha geniş bir bakış açısını mümkün kılar.

 

 

Aşıklar Tarot’unun hazırlanışında tam olarak nereden ilham alındığı aslında belli değildir. Aşıklar Tarotu’nun 22 kartı aşk ve ilişkiler hakkındaki sorulara odaklanmak üzere özel olarak dizayn edilmiş ve yorumlanmıştır. Aşk ve ilişkiler hepimizi ilgilendiren ezeli sorunlardır. Karmaşa ve belirsizlik anlarında hepimiz akıllı bir rehberin yardımına ihtiyaç duyarız. Böyle anlarda başvurmamız gereken aslında kendi iç dünyamızdır.

 

 

Aşıklar Tarot’u; aşk ve ilişkiler hakkında net ve kısa cevaplar almak adına seçilebilecek olan bir yöntemdir diyebilirim. Aşıklar Tarot’u açılımı için yapmanız gereken her zaman olduğu gibi tarot destesini sormak ve öğrenmek istediğiniz soruya odaklanarak iyice karıştırmanız. Desteyi sol eliniz ile önce iki ve daha sonra üç gruba ayırın.

 

 

Ayırdığınız kart gruplarını üst üste gelecek şekilde toplayın ve yere yelpaze şeklinde açın. Yine sol eliniz ile niyetinize konsantre olarak dört adet kart seçin. Sol el kalbi simgelediğinden ötürü kartları daima sol eli kullanarak seçmek tarot açılımlarında büyük önem taşır, yine belirtmek isterim.

Aşıklar Tarot’u için sorulabilecek olan tipik sorular; “ilişkim ne durumda?”, “onun bana karşı duyguları nedir?”, ya da “ilişkim için ne yapmalıyım/yapabilirim?” olabilir.

Daha kapsamlı ve uzun vadeli sorular için diğer açılımlar tercih edilebilir.

 

 

Aşıklar Tarot’u kolay ve çabuk alınacak cevaplar için idealdir. Doğru soru sorulduğunda ve mevcut enerji doğru kullanıldığında yorumcuyu yanılmayan bir açılımdır.

 

 

Seçmiş olduğunuz dört adet kartı kare şekli oluşturur halde kapalı olarak yere koyduktan sonra sırasıyla açmaya başlayın.

Seçtiğiniz ilk kart size ilişkinizin güncel durumu hakkında bilgi verir. Hali hazırda ilişkiniz ile ilgili mevcut gerçeklikler bu kart vasıtası ile açıklanır.

 

 

İkinci kart soruyu soran kişiyi ilişki dahilinde yaşanan seyir karşısında içsel olarak harekete geçiren ya da geçirmesi gereken durumu ifade eder. Bir başka deyişle, soruyu soran kişinin ilişki içerisindeki söz konusu tavrını, durumunu ortaya koyar.

Üçüncü kart diğer kişinin soruyu soran kişiye nasıl baktığı, ilişkide sergilediği tavırları, ilişki hakkındaki fikirlerini anlatır.

 

 

Dördüncü ve son kart ise, ilişkinin gidişatı ile ilgili öneri niteliği taşır. Soruyu soran kişiye ilişkisi hakkında ne yapması ya da ne yapmaması ile ilgili tavsiyelerde bulunur.

 

 

Tarot kartları her zaman bir nevi enerji ile çalışır. Bu yüzden hangi açılım seçilmiş olursa olsun, Tarot falının kesin doğruluğu için sizin enerjiniz, yorumcunun enerjisi ve tecrübesi ile ruhiyatınız oldukça önemlidir. Çünkü; o zaman yorumlanan Tarot falında gerçek sonuçlar daha sağlıklı alınabilir.

 

alıntı

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...