Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Katina Tarot Falı

Recommended Posts

Bu yazımda Katina Tarot falı hakkındaki bildiklerimi paylaşmak istiyorum. Katina Tarot falı, diğer bilinen adı ile “Deste” diğer kart destelerine nazaran belki de en zor destelerden biri olarak addedilir.

Katina Deste’si özellikle herhangi bir şekilde davet almadan kendisini edinenleri kolay kolay kabullenmez. Katina Deste’si ile gerekli ritüeller eşliğinde tabiri caize çıraklık safhası geçirdikten sonra ancak net cevaplar almaya başlayabilirsiniz. Her zaman belirtmekte fayda gördüğüm üzere tarot destesi ile olduğu gibi Katina Deste’si ile yapacağınız açılımlarda sezgisel gücünüzün önemli büyüktür.

Ancak Deste sizi çağırmadıysa, kartların anlamları ve temel fal bilgisi ötesindeki sırlarını ifşa etmeyecektir. Adlandırılması konusunda, “deste” kelimesi her türlü kartı ifade için kullanılan bir cins isim olduğu için Deste’nin zaman zaman “Deste Katina”, “Katina Deste’si” gibi adlarla anıldığı doğrudur. Bu adlandırma sadece onu başka destelerden ayırmak içindir.

Katina’nın Deste’ye dair önemi, seçilmiş bir Desteci olması, onu koruması ve yaşatması, sonrasında ise aile mirası yolu ile geleceğe aktarması nedeniyledir. Onun yerine bir başkası da seçilmiş olabilirdi, burada önemli olan sanıyorum ki kişinin kendisinde ve/veya aile ağacında semavi dinlerle olan bir bağ ve melezlik özelliği.

Deste sizi çağırmış ise (Rüyanıza girmesi, kartları görünce garip ve engellenemez bir çekim hissetmeniz, kartların size hediye edilmesi gibi) iki ihtimal söz konusudur. Ya Desteci olacaksınız ya da bir Desteci adayının eline geçmek üzere size geldi. İkinci ihtimal durumunda zaten bir süre sonra kartlar ulaşması gereken yere ulaşır ve kişi kartlara çekimini yitirdiği için de doğal bir süreç gerçekleşmiş olur.

Deste’nin çağırdığı/seçtiği bir kişi iseniz, bir şekilde size bu konuda yardımcı olabilecek doğru insanlarla ve başka Destecilerle planlanmış tesadüfler dahilinde tanışır, bir araya gelirsiniz. Deste genelde aşk amaçlı olmak üzere dünyevi sorular ve sorunlar için kullanılıyor. Ancak bana kalırsa kişisel ve spiritüel gelişime katkıları muhakkak deneyimlenmelidir.

Deste ile tıpkı Tarot’taki gibi meditasyon yapın, her kartı tek tek yastığınızın altına koyun ve rüyaya yatın, Deste’nin tamamı ile uyuyun, Deste’yle konuşun, bu şekilde ruhsal bir bağ oluşturmaya çalışın. Bazen kehanet destelerinin kendilerini yorumcuya kapattıkları söylenir. Deste ise yorumcu onu ciddiye aldığı sürece muhatap olmayı hemen kesmez. Bu nedenle böyle bir sorun varsa hemen üzülmemelisiniz, Deste’yi sabırla okumaya çalışırsanız ve çalışmalarınızı ciddiye alırsanız, korkularınızın üzerine giderek sizi ehlileştirme ve eğitme konusunda yardımcınız olacaktır.

Deste hem ona hem de kendine saygı, güven, sevgi duyan iradeli ve sabırlı bir yorumcu ister. Bu Tarot dahil her kehanet destesi için geçerlidir. Kartlar hemen herkese bir şekilde açılır, ancak onların ifade ettiği anlamları herkes “göremez”.

Kartların kendini kapatma hadisesi de bu “görememe” ile ilgilidir. Hepsine olduğu gibi, Deste’ye de psişik yeteneklerinizin tezahür ettiği bir aracı olarak yaklaşmak ve sunulan bilgiye inanarak, en azından saygı duyarak bakmak gerekir.

“Kaderde ne varsa kabulümdür” parolasına sahip olan Deste size sadece olasılıklar sunar, şu anda içinde bulunduğunuz durum ve ruh hâliniz ne ise ona denk düşen öngörüler ve tavsiyelerde bulunur. Durumunuzu ve ruh hâlinizi muhafaza ederek adımlar atarsanız %95 öngörülen sonuçlara ulaşırsınız, ancak ruh hâlimiz hiçbir zaman durağan değildir ve tek bir adım bile bütün geleceği değiştirebilir, bu nedenle netice hiçbir zaman kesin değildir.

Deste; seyri kişiye bağlı olan durumlarda seçenekler sunmak haricinde kadere müdahale etme vasfına sahip değildir.

alıntı

Geçen haftalarda acıbadem D&R de gördüm..Aldım elime evirdim çevirdim koydum yerine:) Sanırım bana küstüler:)

Bana göre deste katina tarottan ziyade bir yaşam felsefesi..

Bu arada soranlar vardı..Bir ara piyasada yoktu yeni basım çıktı..

Desteyle aram ilk aldığım günden beri mesafeli .Bu foruma ilk geldiğim dönemlerde çok populerdi bu deste bakım işi. Çoğu kişi korkutulduğunu söylerdi o zamanlar yastık altına koyduğunda.O dönem çok fazla düşmüştüm bende üstüne ama artık pek elime almıyorum.

Bende uzun zaman oldu..Dediğin ibi diğer tarotlardan çok farklı..En önemli şey güçlüyü seviyor..Sınaması ise kişinin korkuları:)

Benim korkacak bir şeyim kalmadı :) ..Yıllar sonrada olsa düşündüğümde çok isabetli..

Bu falla aramda bir bag olustu. Biara edineyim dedim. Ama kisiyi korkulariyla siniyormus, yani yasamasi gereken kotu tecrubeleri cagiriyormus tam ifade edemedim ama buna benzer bir sey duydum bir abimden. O nedenle edinmedim. Ama hikayesi cok ilgi cekici bi fal. Rumlarda boyle mistik,gizemli bi seyler var gibi gelir zaten bana. Ayy hem cok heyecanli hem cok urkutucu. Bende uyandirdigi cekinme hissi ruh celsesi yapiyormuscasina guclu :)) mantikli cevaplar veriyor kartlar, diger tarotlardan farkli. Buna ragmen edinmek cesaret ister. O da bende yok :D

Belki sevgili super modumuz 3 kartlik acilim eklerde goynumuzun pasi silinir:))

Korkularin ilaci onlarla yuzlesmektir..Eger guclu olmak istiyorsan korkmayacaksin yuzlesmekten:)

Yada hic tecrube etmeden o korkularinla yasayacaksin:))

Ben seviyorum kartlari. Gizli bir bag var bu kartlarla aramda, hissediyorum. Bir gun gercekten cok guzel yorumlayacagimi biliyorum. Zamanini bekliyorum. 