Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Tarot Falı Açmak

Recommended Posts

Geleceğine dair bilinmeyeni öğrenmek, düşüncelerini meşgul eden soruların cevaplarını bulmak daima insanlar için vazgeçilmez bir merak konusu olmuştur. Bilinmeyeni keşfetmek için ise yüzyıllar boyunca pek çok fal ortaya çıkmıştır. Bunların içinde tarot falı açmak, belki de en çok gizemini koruyan fal yöntemidir.

 

 

Tarot falı açmak için elbette gerekli olan ilk koşul, güçlü sezgilere sahip olmaktır denilebilir. Zira her ne kadar kartların anlamları kitaplardan araştırılıp öğrenilse de, bu durum ezberden öteye gitmeyecektir. Tarot falı açarken yorumlayan kişinin, tüm kartlara hakim olması ve seçilmiş olan kartları bir bütün halinde en ince detayları ile yorumlaması, kartların birbirleri ile aralarındaki bağlantıyı ustalıkla kurması, hem karşısındaki kişiye net cevaplar verebilmesi, hem de yanlış yönlendirmemesi adına yadsınamayacak olan bir esastır.

 

 

Tarot falı açtırılırken bu konuda uzmanlaşmış, öngörü sahibi ve içsel sezgileri güçlü bir yorumcudan destek almak gerekir. Bununla birlikte, yorum alacak olan kişinin sorduğu, öğrenmek istediği konuda duymak istediklerini ya da beklediği cevapları alamadığı durumlar karşısında hazırlıklı olması da önemli bir ayrıntıdır. Kimi zaman tarot falı açtırmak isteyen kişiler, sordukları sorunun cevabının mutlak suretle duymak istedikleri şekilde verilmesini arzu ederler.

 

 

Elbette herkesin, yaşam yolunda ilerlerken bir şekilde karşısına çıkan, yolu kesişen kişiler ile ya da yaşadığı yer, çalışmakta olduğu iş, sürdürdüğü ilişki anlamında hayatında söz konusu olan alışkanlıkları, bağlılıkları ile hayatının belki de sonuna kadar arzu ettiği şekilde bir arada olmak istemesi doğaldır. Ancak; kimi zaman bazı insanlar ile yolları ayırmak ya da yaşanılan yerden başka bir yere taşınmak, belki de yıllar boyunca süren iş hayatında değişiklik yapmak, sizi bulunduğunuz noktadan çok daha güvenli, çok daha özgür ve çok daha huzurlu bir yere taşıyacak olabilir.

 

 

İşte bu yüzdendir ki; tarot falı açtırdığınız zaman umut ettiğiniz ya da duymak istediğiniz cevapları alamadığınızda, tarot falının iyi bakılmadığını ya da yorumlayan kişinin iyi bir yorumcu olmadığını düşünmek yerine yeniye kucak açmak ve olanı kabul etmek daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

 

 

Örnek vermek gerekirse eğer; uzun yıllar süren bir ilişki içinde olduğunuzu var sayalım. Birlikte olduğunuz kişi ile kimi zaman ayrılıp barışıyorsunuz. İlişkiniz sürekli sekteye uğruyor, ancak bir süre sonra yeniden bir araya gelerek bu ilişkiyi sürdürmeye çalışıyorsunuz. Bu ilişki hakkında olmasını istediğiniz, hatta belki de tek hedefiniz birlikte olduğunuz kişi ile evlenmek..

 

 

Bir gün bir tarot falı açtırmak istiyorsunuz. Karşınızdaki yorumcu, size bu ilişkinin bitmesi gerektiğini ve sizin bir hayli yara aldığınızı, yıprandığınızı söylüyor. Bunun yanı sıra, bu ilişkinin bitmesi ile birlikte karşınıza sizi derinden sevecek, sizi mutlu edecek bir kişi ile tanışacağınızı ve onunla yepyeni bir hayata başlayacağınızı da ekliyor. Sizin ise baktırdığınız tarot falında duymak istedikleriniz bu sözler değil. Bilakis siz birlikte olduğunuz kişi ile kısa bir süre sonra evleneceğinizi ve mutlu sona kavuşacağınızı duymayı arzu ediyorsunuz. Bu yüzden aldığınız yorum karşısında hayal kırıklığına uğradığınızı hissediyorsunuz ve tarot falı açan yorumcunun iyi bir yorumcu olmadığını, hiçbir şeyi doğru bilemediğini düşünerek yanından ayrılıyorsunuz.

 

 

Oysa; aslında böyle bir durumda tarot falının size hali hazırda yaşadığınız koşullardan çok daha iyisini ve güzelini ön gördüğünü fark etmeniz ve mevcut durumunuzun size yarardan çok zarar verdiğini görmeniz gerekir. Hayat planınızın gidişatına engel olmak ya da zor olan şartları yaşamak konusunda ısrarcı olmak, sizi maddi ve manevi anlamda kayıplara uğratırken, aynı zamanda sizi bekleyen ışıltılı hayatı elinizin tersi ile itmenize ve mutsuz koşullarınıza boyun eğmenize yol açacaktır.

 

 

İşte bu yüzden; tarot falı açtırırken duymak istediğiniz cevaplar yerine tarot falının size söyleyeceklerine kulak vermeniz ve yürüdüğünüz yolu bir kez daha gözden geçirmeniz gerekir diye düşünüyorum.

 

alıntı

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...