Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Suriyeli İkinci Eş Yuva Yıkıyor

Recommended Posts

MANİSA Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Nezahat Bölge, şiddet görenlerin yanı sıra Suriyeli ikinci eş nedeniyle boşanmak isteyen kadınların da kendilerinden destek istediğini söyledi.

 

suriyeli-ikinci-es-yuva-yikiyor-6068225.Jpeg

 

Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu’na cinsel istismar gören çocuk ve şiddete maruz kalan kadın sayısında her geçen yıl artış olduğu bildirildi. Komisyon Başkanı Avukat Nezahat Bölge, çocuğa yönelik cinsel istismar ve kadına şiddet vakalarında arttışın ciddi boyutta olduğuna dikkat çekti. 700 kadının adli yardım almak için kendilerine başvurduğunu açıklayan Bölge, bunların içinde şiddet görenlerin çoğunlukta olduğunu vurguladı.

 

 

SURİYELİ KÜÇÜK KIZLAR KAMPTAN KURTULMAK İÇİN EVLİLİK YAPIYOR

 

 

Boşanma konusunda da kadınlara yardım ettiklerini belirten Bölge, "Son zamanlarda ilginç bir durum ortaya çıktı. Daha çok Mersin, Şanlıurfa gibi yerlerde yaşanan Suriyeli ikinci eşten dolayı ortaya çıkan sorunlar Manisa’ya da yansımaya başladı. Ülkelerindeki iç savaştan dolayı Türkiye’deki kamplara sığınan Suriyeli kız çocukları bu kamplardan kurtulmak için evlilikler yapabiliyorlar. Sadece kamptan kurtulmak için bu yola başvuruyorlar. Manisa’da da biz bu olaylarla karşılaşmaya başladık. 50-60 yaşındaki kişiler 15-16 yaşındaki kız çocuklarıyla imam nikahlı yaşamaya başlıyor. Buna katlanmak istemeyen kadınlar komisyonumuza başvurup destek istiyor. Suriyeliler ile ilgili bu gerçeği biz boşanma nedenlerinden öğrendik" diye konuştu.

 

 

ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR ARTIYOR

 

 

Ayrıca 15-18 yaş arası evliliklerde de ciddi bir artış olduğunu belirten Bölge, "Çocuk gelin gerçeği ne yazık ki var. İmam nikahlı birliktelikler de artıyor. Her ne olursa olsun 18 yaşına kadar herkes çocuktur. Bu konuda bilinçlendirme çalışması mutlaka yapılmalı" dedi.

 

 

Çocuk gelin gerçeğinin yanı sıra çocuğa yönelik cinsel istismar olaylarının da korkutucu boyutlara ulaştığını dile getiren Bölge, TÜİK rakamlarına göre geçen yıl 187 çocuğun cinsel istismara uğradığını belirterek, gerçekte bu rakamların daha fazla olduğunu savundu. Bölge, "Manisa’da ve diğer illerde çocuk istismarı vakalarının artığını görebiliyoruz. İstatistikler her ne kadar bunu göstermese de takip ettiğimiz davalardan bu gerçeği görebiliyoruz. Ancak davalar açıldıktan sonra ailenin düzeni bozulmaması ya da baskılar nedeniyle çocukların ifadesi değişiyor. İstismar vakalarında yaş ortalaması da her geçen gün düşüyor" diye konuştu.

 

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites

İnsanların acziyetleriini kullanmak kadar aşşağılık bir şey yok bence..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedir bu Türk erkeğinin zaafı, bir dönem Rus şimdi Suriyeden gelen kadınlar.

65-70 yaşlarında eşi ölmüş babaya oğlu baba seni bir Suriyeliyle evlendirelim diyor, baba da oğluna dur Ukraynada savaş başlıyor oradaki kadınlar daha güzel onlardan alırız diyor. Bu yazdığım gerçekten yaşanan bir durum. Erkek ne karekter, ne uyum, ne de başka bir şeye bakmıyor varsa yoksa güzellik. Be dede dönde bir aynaya bak ayıp ayıp!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suriyeli insanlari da ayiplamamak lazim sonucta onlar bunu mecburiyetten yapiyorlar ama bazi menfaatciler onlardan faydalaniyor yardim etmeleri gereken yerde

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ülkede ne kadar pedofili varsa toplayıp kurşuna dizeceksin anasını satayım. Yeminle insanlığa yapılmış yapılacak en büyük hizmettir.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erkekler cidden iğrenç. Bazısı yani. Bunda toplum olarak hepimizin payı var. O erkeği kutsal, canının her istediğini yapabilme yeteneğine sahipmiş gibi yetiştiren de kadınlar, yani başta anneleri. Geçen günlerde Sertap Erenerin kendinden 20 yaş küçük bir erkekle evlilik haberine yorum yapmıştım. Sertap hanımı ayıplamıştım. Ama utandım şimdi. Erkek yaparsa kadın da yapmalı. Neyse konuya dönecek olursak; bir insanın zor durumunu kullanmak kalleşliktir resmen. Torunu yaşında kızlara hallenenlerin elini dede diyip öpmek zorunda kalan torunlarına yazık.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizilerde filmlerde bunu o kadar olağan gösteriyorlarki insanlar normal sanıyor. Adam evli iyi kötü bir karısı var taşradan gelen masum görünümlü genç hatun göz süzüp boyun büküp adamı yoldan çıkartıyor adamın hatunu ses çıkartınca cadı oluyor. Bu dizilerde hep işlenen bir konu ve hatunlar bunları izleyip taşradan gelen kıza hak veriyor ama kendi başlarına gelene kadar tehlikenin farkında değiller.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

hic bi kadin istemez ole durumu kendisi icin . o kadinlar cocuklar o vahsetten neler gorduler neler yasadilar kimse bilmiyor aileler yikildi yuvasi cocugu kardesi olenler. tecavuz her yerde vardir ne yazikki cokuda musluman ulkelerindedir macburi evlilikler 2ci 3cu esler imam nigahli .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...