Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Rüyada Kur'an Kursu Görmek

Recommended Posts

Rüyada Kuran Kursu görmek, hayırlara vesiledir ve kişinin kalbinden geçen isteklerin bir bir gerçek olacağının müjdesini içerir. Hayırlı evlatlara sahip olmak, hayatın devamında aile desteğinden mahrum kalmamak ve yapılan her işte hayırlı sonuçlar elde etmek, Allah’tan istenen her şeye sahip olmak demektir. Çocuksuz kişilerin evlatları olacağını müjdeleyen rüya, hastalıklara bulunan şifanın da yakın zamanda gerçekleşeceğini bildirir. Azimle ve sabırla çalışan, zor bir hayatları olsa da kalplerindeki Allah sevgisini asla eksiltmeyen, her zaman ihtiyacı olan kişilere el uzatan kimselerin verdiklerinden çok daha fazlasını elde edeceklerine, yaptıkları iyiliklerin bu dünyadaki karşılığını bol bol görecekleri gibi, ahiret hayatları için de büyük sevaplar kazanacaklarına alamettir.

 

Rüyada Kuran Kursuna Gitmek

 

 

Yapılan her işten alnının akıyla çıkan rüya sahibinin hayatını tamamen İslam inancına uygun şekilde yaşadığına ve Allah’ın sözlerini çevresindeki kişilere de ilettiğine alamettir. İlim ve irfan sahibi olmanın önemine inanan ve her zaman güçlü bir iman içinde hareket eden kişinin, hayatının her geçen gün daha iyi olacağına, ekmeğini daha rahat şekilde kazanacağına ve sevdiği kişilere iyi bir hayat temin edeceğine tabir edilir. Hayır ve iyilik görmek anlamına da geldiği gibi, çaresiz kalınan bir durumda Allah’ın inayetine mazhar olunacağı şeklinde de yorumlanır.

 

Rüyada Kuran Kursu Açmak

Kişiye cennet kapılarını açacak kadar büyük bir sevap işleneceğine alamet eden en hayırlı rüyalardan biridir. İyilik dolu bir hayata ve günahtan uzak, tamamen Allah sevgisi ile dolu bir kalbe sahip olunması sonucunda hiçbir zaman sıkıntı çekilmeden yaşanacağına, hastalıkların kişiye uzak duracağına, yaşlılığında dahi kimseye muhtaç olmadan, huzurlu bir yaşam sürüleceğine tabir edilir.

 

Rüyada Kuran Kursu Görmenin Psikolojik Yorumu

İnanç ile ilgili konularda araştırma yapan veya kendisini bir şeye inanmak için zorlayan, tutunmak isteyen, hayata bağlanmak için nedenler arayan kişilerin ruh hallerinin ifadesidir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...