Jump to content
Matrix

Matrix İle Öz Büyü Sohbetleri

Recommended Posts

berresu, Bir saat önce yazdı:

Allah hepimizi kötülüklerden korusun ibadetimizi yapalım ama kaderimizi değiştirmek için dua etmemize gerek yok 

Telefondan yazmak zor oluyor. Ama yazmaya çalışacağım. Yanlış bilgilerin var berresu. Allah, zaman ve mekan üstüdür, bir ayet şöyle der, "biz onlara özgür irade verdik" Yani yaptıklarından sorumlusun. Sana yaşaman için bir senaryo verilmedi. Eğer öyle olsaydı yaptıklarından sorumlu olmazdın, bu durumda cennet ve cehennem de olmazdı. Çünkü " ben ne yapayım, o kaderi oynadım" diyecektin.  Hayatınla ilgili her şey senin özgür iradenle yönleniyor, dua edip "Allah"ım bana şunu nasip eyle" diyoruz ama "Allah'ım benim için hayırlısı ne ise onu nasip eyle" dememiz gerek mez mi?     "O" ol derse olur zaten. Olmadıysa "ay zaten olmuyor" dememeliyiz.

• Thanks 1

2 hours ago, sherie said:

Burada görüp okumadığım dua kalmadı fayda etmiyor zaten :(

cok yanlis düsünüyorsun mutlaka düsünce tarzini degistirmelisin.. inan her dua kabul ediliyor bunu senin suan anlaman zordur yanlis karistirmayalim dualar kabul olur ama istedigin olmayabilir, ya bir bela vardir o devamli önlenmekte dir sen anlamiyorsundur (farkinda degilsindir) , bekletilir ilerki yillarda daha iyisine kavusacaksindir, ya da ahirete saklaniyordur.. mutlaka vardir bir hikmeti senin yapacagin tekrar o güveni kazanip devam etmektir gerisini hic düsünme olur olmaz diye zamanla farkina varirsin zaten..

• Thanks 1