Jump to content
Sign in to follow this  
Melâl

Nefret Edilen 6 Kelime

Recommended Posts

[h=2]Birçoğu sosyal medya nedeniyle hayatımıza giren birbirinden sevimsiz bu kelimeleri, sizin ve çevrenizdekilerin akıl sağlığı için kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. İşte uzak durmanız gereken o 6 kelime…[/h]

1- KEYFİ / KEYİFLİVakti zamanında insana huzur - mutluluk veren bu kelime “kahvaltı keyfi”, “kahve keyfi”, “sinema keyfi” gibi çeşitli versiyonlarıyla sosyal medyada suyunu çıkarana kadar kullanıldığı için nefret edilen kelimelerin başında geliyor. Yine benzer bir kelime olan “Keyifli” var ki düşman başına.. “Keyifli bir röportaj” “keyifli bir gün” bunları duymak istemiyoruz artık.

 

561637d40f25447680bd6bc4

 

2- AŞKİTOM

Nasıl bir zekanın ürünü olduğunu tam kestiremesek de insanı aşktan soğutacak kadar etkili bir kelimedir.

 

561637d40f25447680bd6bc2

 

3- KOCİŞYine Facebook, Instagram gibi sosyal paylaşım platformlarında sıklıkla kullanılan, koca kelimesine sevimli bir hava katacağı düşünüldüğü için türetilen “Kociş” kavramı olanca iticiliğiyle her gün karşımıza çıkıyor. Beyler, evlenmeden önce iyice düşünün size “kociş” diye hitap etmesi muhtemel kadınlardan uzak durun!

 

561637d40f25447680bd6bb9

 

4- PANPA

İş ve özel hayatımızda sürekli maruz kaldığımız “Panpa” kelimesi bir o kadar itici olan “kanka”dan türetilmiştir. Çok seviyorsanız, çok yakın hissediyorsanız “dostum” deyin, oldukça sıcak bir kelimedir.

 

 

561637d40f25447680bd6bbf

 

5- HARİKASINIZ

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara yapılan “ayy harikasınız” “harika çıkmışsınız” yorumları insanı çileden çıkarıyor. Kelime dağarcığımız fazla gelişmemiş olacak ki “harikasınız”dan başka yorum yapamıyoruz.

 

561637d40f25447680bd6bbd

 

6- AYNEN Uzun uzun derdimizi anlattığımız, fikrimizi söylediğimiz bir konu hakkında sadece “aynen ya da “aynen öyle” cevabı almak gerçekten can sıkıyor. İnsan, karşımdaki beni dinlemiyor ya da daha fenası konuştuğunuz konu hakkında hiçbir fikri olmadığı izlenimi uyandırıyor.

 

561637d40f25447680bd6bba

 

Sizin de duymaktan bıktığınız kelimeler varsa yazın onları da listeye ekleyelim…

Share this post


Link to post
Share on other sites

en nefret ettiğim her yaptıgını yazıp o keyfi bu keyfi yazanların ağzına kürekle vurasım geliyor.ne gereği var yediğini,içtiğini,gezdiğini bu kadar deşifre etmenin...

 

birde harika çıkmışsınız diyenlere cevaben yazılan "o senin güzel görüşün,o senin güzel bakışın " gibi basma kalıp vıcık vıcık samimiyet gösterilen bu cümlelerden de nefret edenlerdenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bende bir şeyi anlatıyorum anlatıyorum karşımdaki "aynen" deyince sinir oluyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

#kahvekeyfiiii #kocisimm #askitoommanlamadinkiii #panpalarlatoplandik

Oo hayirli olsun panpa harikasiniz.

Bu hashtag ve yorumlar cidden igrenc. Normalde insanliktan gram nasibini almamis insanlarin sosyal medyada pek bir tutulur hale gelip boyle sacma yorumlarla simartilmasini zaten hic sevmiyorum. Bir insan neden baskasina iltifat etmenin cilkini cikartir onu da anlamam. Ben civiyacagima baskasi bana civisin bana ne ki harikasiniz vs yazayim :D Kocis,askitom falan yazanlar da genelde sevgili veya es bulmasi ona inanilmaz gelen tipler oluyor, yani kizin veya adamin zar zor buldugu biri tabii yazacak askitom bilmem ne diye onun icin buyuk basari :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1- KEYFİ / KEYİFLİ adı altında cümlerden de inceden bir tiksinti geldi artık çok keyifli ortam vs aynı başlık altında yemek resimleri ....yediğin içtiğin sende kalsın diye bir söz vardır ,hafıza tazelemenin dayanılmaz hafifliğini yaşamalarını isterdim , konum atmalarda sevmiyorum , hayvan börtü böcük resimlerini tenzih ederim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...