Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Goji Keklerde Nasıl Kullanılır?

Recommended Posts

Kurt üzümü olarak bilinen ve birçok faydası bulunan goji meyvesi çorbalarda, müsli gibi atıştırmalık lezzetlerde, soslarda kullanılmasının yanı sıra kek tariflerinde de yer alır. Çayı da yapılan goji kuru üzümü andıran yapısı ve lezzetiyle öne çıkar. Fakat kırmızı rengi kendine hastır.

 

 

Krema Olarak Kullanımı: Çok katlı ya da dolgulu keklerin ara katlarına ve iç kısımlarına doldurulan pastacı kremasında hem renk hem de tat vermesi açısından goji meyvesi kullanılır. Meyveler küçük olduğundan doğranmadan direkt olarak hafifçe yıkandıktan sonra kremayla karıştırılır. Goji çikolatalı kremadan çok vanilyalı hafif bir pastacı kreması ile yakışır.

 

 

Sos Olarak Kullanımı: Şeker, su ve goji meyvesinden oluşan pratik ve lezzetli bir sos, bir şerbet gibi keklerin üzerine dökülür. Bu kıvam daha koyu ve tanecikli ya da meyveler püre haline getirilerek jöle kıvamında hazırlanabilir.

 

 

Kek Harcı İçinde Kullanımı: Kuru üzüm, incir, kuru kayısı gibi goji de kek harcının ya da bir diğer adıyla kek hamurunun içerisine tat vermesi için ilave edilir. Kek hamuruna az da olsa bir kızıllık, kırmızılık kazandıran goji fındık ya da ceviz ile birlikte kullanılabilir.

 

 

Keklerde Goji Çayı Olarak Kullanımı: Ağızda dağılan ve aromatik tatta kekler hazırlanması için kullanılan goji çayı bu haliyle hem keki ıslanması hem de kek hamuruna sıvı olarak katılması için kullanılır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...