Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Mango Şurubu Nasıl Yapılır?

Recommended Posts

Türkiye'de yetişmeyen mango tropikal bir meyvedir. Bu nedenle tüketimi yaygın değildir. Ancak günümüzde kolaylıkla mango bulunabilir. Buna rağmen çok sık tercih edilen bir meyve değildir.

 

 

Meyve olarak tüketimi çok tercih edilmese de hazır olarak satılan içeceklerde mango aromalı olanlar en çok tercih edilenler arasındadır. Evde yapımı da oldukça pratiktir.

 

 

Mango Şurubu Nasıl Hazırlanır?

 

 

1 adet orta büyüklükte mango

2 su bardağı su

2 su bardağı şeker

 

Hazırlanışı: Mangonun kabuğu tamamen soyulur. Ardından orta büyüklükte parçalara ayrılır. Dilimlenmiş mango ile su birlikte blendırdan geçirilir. Mango ile suyun tamamen homojen olması sağlanır. Ardından bu karışım uygun büyüklükteki bir tencereye alınır. Üzerine şeker ilave edilir. Orta büyüklükteki ocakta kısık ateşte kaynayınca kadar pişirilir. Bu esnada karıştırılarak şekerin tamamen erimesi sağlanır. Bir dakika boyunca karıştırılarak kaynatıldıktan sonra ocaktan alınır.

 

 

Soğuyan karışım cam bir şişeye alınır. Şişenin ağzı hava almayacak şekilde kapatıldıktan sonra hiçbir bozulma olmadan buzdolabında iki hafta boyunca saklanabilir.

 

 

Mango şurubu, oldukça basit hazırlandığı için hazır olarak satılan içeceklerin yerini kolaylıkla alabilir. Bununla birlikte, isteğe göre şurubun içerisine başka meyveler de eklenebilir ve kolaylıkla farklı lezzetler elde edilebilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...