Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Hannover Nasıl Bir Şehirdir?

Recommended Posts

Almanya'nın en büyük fuar kenti olarak tanınan Hannover, sportif alandaki başarıları ve yeşil alanlarının çokluğu ile de ünlüdür. Her sene fuarlar dolayısı ile turist çeken bu kent farklı havası ile de gelenleri etkiler.

 

 

Coğrafi olarak Almanya'nın orta kısımlarına yakın olan Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti olan Hannover yaklaşık olarak 530.000 nüfusa sahiptir. Şehir Leine Nehri'nin güneyinde kalır.

 

 

Hannover tarihi anlamda önemli bir Alman şehridir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı'nda, Alman cephesinin silah ihtiyacını karşılamak için gelişen silah sanayi bu bölgede faaliyet göstermiş, bundan dolayı da düşman kuvvetlerin hedefi konumuna gelen kent pek çok kez bombalanmıştır. Tarihi yapıların ve eserlerin bu bombalanmalar ile yok olması, kent yapısının daha doğal ve yaşam alanlarına yatkın şekilde tasarlanmaya itmiştir. Bu nedenle Almanya'nın en çok park ve yeşil bölgelere sahip kentleri arasında Hannover gösterilir.

 

 

Kent meydanındaki tarihi kiliseler, alışveriş merkezleri ve restoran ile kafelerden oluşan modern sokaklar, turistler açısından önemli noktaları oluşturur. Daha çok teknoloji ve endüstriyel fuarların düzenlendiği kent, bu özelliği ile sürekli yabancı misafirler ağırladığı için dinamizmini hiç kaybetmeyen bir yapıya sahiptir.

 

 

Kent genelinde yer alan restore edilmiş binaların mimarileri incelenerek geçmiş dönemlere ait olan özellikler fark edilebilir. İkinci Dünya Savaşı yıllarından kalma bazı tarihi yerler de koruma altına alınmıştır.

 

 

Dünyanın en önemli finans ve sigorta firmalarının bazıları, bu kentte yönetim ofislerini bulundurur. Para akışı, müşteri takibi ve etkileşimler Hannover kentini bir finans ve iş kenti haline getirir.

 

 

Yürüyüş, bisiklet ve tırmanış gibi sporlar Hannover etrafındaki doğal arazilerde gerçekleştirilir. Bu şekilde kitlelerin birlikte zaman geçirdiği sosyal etkinlikler düzenlenir.

 

 

Sonbahar ve kış aylarında belli bir oranda yağış alan kentte yaz ayları daha yağışsız ve sıcak geçer. Kışın kar yağışı da sıkça görülür.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...