Jump to content
Sign in to follow this  
кυвiŁαу

'Facebook'suz Daha Mutluyuz'

Recommended Posts

[h=1]'Facebook'suz daha mutluyuz'[/h][h=2]Danimarkalı bilim insanlarının araştırmasına göre, Facebook'u kullanmamak insanları daha mutlu ediyor[/h]

fft2mm7364025.jpg

08 Kasım 2015

1095 kişinin katılımıyla yapılan bir araştırmada, katılımcıların yarısı bir hafta boyunca Facebook'u kullanmadı, diğer yarısı ise sosyal ağı kullanmaya devam etti.

7 gün sonra yapılan analizlere göre, Facebook'u kullanmayanlar, kullananlara kıyasla daha hoşnut ve dengeli hissettiklerini bildirdi.

Facebook'u kullanmayan grup, daha iyi konsantre olup, daha az stresli hissettiklerini de vurgularken, kurdukları sosyal iletişimlerden de oldukça memnundular.

Kopenhag merkezli Happines Research Enstitüsü'nden Meik Wiking, “Sonuçlar bizi şaşırttı“ dedi.

Wiking, iki grup arasındaki açık farkın görülebildiğini söyledi.

Kaynak:

http://www.posta.com.tr/yasam/teknoloji/HaberDetay/-Facebook-suz-daha-mutluyuz-.htm?ArticleID=310284

Bir arkadaşım acil servise kaldırılmış. Serum takılmış, o haldeyken selfie yapıp face'te paylaşmıştı. O gün kapattım facebook'u :)

Ünlü edasıyla yediğini,içtiğini,nerdeyse attıgı adımı paylaşan insanları görünce midem bulanıyor. o keyfi bu keyfi.

bende bu tür insanların mutlu değil aksine çok mutsuz olup kendilerini böyle tatmin ettiklerini düşünüyorum.evet facebooksuz daha mutluyuz :)

ben facebook almadım , hiç pişman değilim :) ...ama bu demek olmuryorki facede ne var ne yok bilmiyorum , kızımın facesinden herkesleri görüyorum :) ...

Bir arkadaşım acil servise kaldırılmış. Serum takılmış, o haldeyken selfie yapıp face'te paylaşmıştı. O gün kapattım facebook'u :)

oda bişeymi,bir arkadaşımın arkadaşı trafik kazası gecirmiş yoğun bakımdaydı,yoğun bakımdan uyanmış ağzı burnu darmadağınık dişleri kırılmış hertarafı mosmor ve o halde face de paylaşım yapmış :wallbash: koca bir yuhh dedim duyunca :D

• Like 1

Cok degerli dostlar edindim güzel yürekli insanlar face de ben de girdigimde mutlu oluyorum.Istemediklerim engelli rastgele insanları eklemem uzaktaki akrabalarımı arkadaşlarımı buldum ben bu mutsuz gurupta degilim