Jump to content
Sign in to follow this  
nargiz

Dualarınızı Değiştirin

Recommended Posts

Dualarınızı Değiştirin

Ben enerji olayını öğrendikten sonra dualarımı değiştirdim. Eskiden " Allah'ım beni görünür görünmez kazalardan, belalardan koru, " diyordum. Hep başıma kazalar belalar geliyordu. " O kadar dua ediyorum etmesem ne olacak acaba ? " diye hayıflanıp dururdum. Şimdi sadace ailem ve kendim için iyi bir gün diliyorum. Olmayan kazaları belaları ağzıma almıyorum.

Dualar yansıma yaratır. Bu nedenle dua ederken kullandığımız sözcüklere çok dikkat etmemiz gerekir.

Çoğu zaman da kendimizi başımıza gelen bir olayın daha beteri olacağına ama olmadığına inandırmaya çalışıyoruz. Kısacası kendimizi kandırıyoruz. Aslında bunları düşünmek bile daha beterini davet etmektir. Ya da diyoruz ki " Başıma bunlar bunlar geldi daha ne olabilir ki? " Bu cümleden daha kötü bir çekim olmaz. Yani bu cümleyle, başımıza gelen kötü olayın daha kötüsünü çekiyoruz.

Başımıza gelen her olay karşısında kesinlikle kabule geçerek, kötüyü zikretmeden, iyi dualar etmemiz gerekiyor. Ben dualarımı değiştirdim, siz de değiştirin.

Alıntı

• Like 2

Tesekkur ederim bende bu sekilde dusunuyorum ama gerek alistiklarimiz gerek cevremizden duyduklarimiz buna baya engel oluyor iste bu yuzden bence her daim uyanik olmaliyiz

Ben sevdiğim kişi pişman olup benden özür dilesin,kalbi bana dönsün diye dua ediyorum bunu nasil degistirmem lazim?

• Like 1

Hayatta herşey olabilir dediğimizde, hep o herşeyin kötüsü geliyor insanların aklına. Nasıl ki şükür nimeti ve bereketi arttırıyor; iyi ve güzel niyet de iyilik ve güzellikleri arttırıyor. Ben de çok küçük de olsa gerçekleşen iyi bir şey için şükredip, daha iyisi ne olabilir ve ya nasıl olabilir derim. Sonrasında az ya da çok daha iyisi geliyor Allah'ın izniyle. Rabbim doğru dua etmeyi öğretsin hepimize .Sevgiyle :)