Jump to content
Sign in to follow this  
Olcix

Üç Renkli Kurabiye

Recommended Posts

6019488-728x410.jpg

Şeker gibi gözüken kurabiyeleri mideye indirin

Malzeme Listesi

• 1 paket hazır tatlı kurabiye karışımı
  • 1 adet yumurta
  • 1/3 su bardağı eritilmiş tereyağı veya margarin
  • 50 gr eritilmiş yarı tatlı çikolata

Hazırlanışı

Adım 1

20*10 santimlik kabı yağlayın ve üzerine pişirme kâğıdını kenarlardan taşacak şekilde yerleştirin. Orta büyüklükte bir kapta kurabiye karışımını, tereyağını ve yumurtayı yumuşak bir hamur oluşana dek karıştırın.

Adım 2

Tezgâhın üzerine hamurun ¾ bardağını koyun. Hamura istediğiniz miktarda gıda boyası ilave edin. Hamuru kabın dibine eşit olarak yayın.

Adım 3

Kalan hamuru ikiye bölün. Tezgâhın üzerinde ikiye böldüğünüz hamurlardan birine eritilmiş çikolata ekleyip hamuru yoğurarak çikolatayı hamura eşit şekilde yayın. Ardından bu hamuru, portakal renkli hamurun üzerine kenarlarına kadar eşit şekilde yayın. Kalan sade hamuru da, kaptaki çikolatalı hamurun üzerine kabın kenarlarına kadar yayın. Buzdolabına koyup hamur sertleşinceye kadar yaklaşık 1,5-2 saat bekletin.

Adım 4

Fırını 190 dereceye ısıtın. Hamuru kaptan alın. Yarım santim kalınlığında parçalar halinde çaprazlamasına kesin. Ardından her dilimi 5 parçaya kesin. Yağlanmamış pişirme kâğıdına kestiğiniz parçaları 2 santim arlıklarla yerleştirin.

Adım 5

Kurabiyelerin kenarlar hafif kahverengileşinceye kadar yaklaşık 7-9 dakika pişirin. 1 dakika soğumasını bekleyin ve kurabiyeleri pişirme kabından alın. Tamamen soğumasını bekleyin. Ağzı kapalı bir kapta saklayın.

• Like 1