Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Avuç İçinde Siyah Nokta

Recommended Posts

5665_1530598643918018_2917411818264890124_n1.jpg?w=300&h=160

Avuç içinde siyah nokta ne anlam taşıyor !

Bu insanın başı dertte demektir. !

AVUÇ İçindeki SİYAH NOKTA

Özellikle aile içi şiddet gören bireyler ve diğerleri için ACİL DURUM referansı !

Bunu gördüğünüz zaman derhal polise haber verin. …

Bu kampanya facebook üzerinde son iki günde 6000 kişiye ulaşmış ve 6 kadının mağduriyetine müdahale edilmiş….

Öyle bir tehlikeyi bir kere yaşamıyorlar ki,ev içerisinde o şiddete maruz kalıp,susarak kimseye anlatamayan,susmak zorunda bırakılan bir sürü kadın var.Bu şekilde çevresindekileri haberdar etmeleri amaçlanmış.

Umarim ise yariyordur. Cok kadin var bu durumda. Bu konuda muhtarlara gorev dusuyor. En iyi bilen yine onlar oluyor. Bu konularda daha cok adim atilmali. İsrarla birseyler yapmali, herkese anlatmali.

Bu konuyu okuyunca da aklima geldi bir olay, arkadasimi ziyarete gitmistim. Yaz ayiydi, balkonda oturuyoruz. Sohbet ediyoruz ordan burdan, birden bir kadin cigligiyla irkildik. Karsi komsulari kavga kiyamet nasil bir kavga, polisi arayalim dedim, kimse birakmadi. Kadin bagiriyor ciglik cigliga, vurma diye! Ben illede kapiya gidelim kurtaralim dedim, olmaz dedi herkes, icim icimi yedi o anda da. Bir sure sonra sesleri kesildi. Sabah olmus, adam gittikten sonra komsulari kadina bakmak icin gitmisler, kadin kovmus bunlari, ben kocami seviyorum sizene demis. Her gece ayni olay yasandigi icinde bizimkiler mahallece tutanak tutturup evden cikartmislar. Bunu duydugumda da hic inanmak istememistim. Hergun dayak yiyerek yasayan bir insan sevmekden nasil bahsediyor diyebilmistm.

Bazen kadinlar kimsesizsede sesini cikartamiyor, ailesi sahip cikmayincada bir sey yapamiyor. Bir isi yoksa zaten hayat ona cok zor her sartta. Kadinlara bu gibi durumlarda sahip cikacak bir kurum olmali ve o kurumlar kadinlara meslek sahibi yapabilmeli. Kadinlar bu kurumlardan ayrildiktan sonra kendi ayaklari uzerinde durabilmeli, hayata yeniden baslayabilmeli. İns bu siyah noktada ise yarar ve bir cok kadina sahip cikilmis olur.