Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Alnımıza Yazılmamışsa Olmaz

Recommended Posts

Çekim Yasası : İsteğini belirle.

Dinsel : İsteğini belirle.

Çekim Yasası : Evren’e seslen, isteğini dile getir. Sipariş ver.

Dinsel : Allaha seslen, isteğini dile getir.

Çekim Yasası : Duygularını ve bilincini isteğine odakla.

Dinsel : İsteğin için dua et.

Çekim Yasası : Israrla iste.

Dinsel : Dua etmeye devam et

Çekim Yasası : Meditasyon yap.

Dinsel : Namaz kıl.

Çekim Yasası : Evren’e vermiş olduğun siparişi teslim al.

Dinsel : Duan kabul oldu.

Formlar aynı literatürler farklı…

Farkında değiliz, öğretilmişliklerle bakıyoruz ama namazda da bilinçli bır odaklanma vardır. Yani siz aslında düşünce gücünüzle yukardakiyle iletişim kuruyorsunuz yani yaratıcının bize vermış oldugu eşsiz güç, bilinç gücüyle… Yasayı kabul etmemek yaratıcınn bahşettiği eşsiz gücü kabul etmemektir, bireyin özünü inkar etmesidir bana göre…

“Allah izin vermezse olmaz”, Allah izin vermiyor”,”kaderimiz böyle yazılmış”

Yaratıcı saf sevgidir. Yaratıcı da ve onun meleklerinde kısaca onların dünyasında egosal kavramlar yoktur. Yaratıcı asla yarattıklarının kötü, mutsuz, huzursuz ve acılar içinde olmasını istemez. Sız çocuğunuzun mutsuz olmasını veya acı çekmesini ister misiniz?

O neden istesin?

Eğer birşey olmuyorsa bu yine yaratıcının sizi koruma isteğindendir. Yaşadığımız mutsuzluklar belki de birer uyarı sinyalidir.

Birçoğumuz resmin küçük bir parçasını görmeyi seçiyoruz. Resmi hiç bir zaman bütün olarak görmüyoruz daha doğrusu görmemeyi seçiyoruz..

Başaramıyoruz, çünkü başarmak için çabalamıyoruz ve topu yukaridakine atıyoruz.

Peki; Yaratıcı neden izin vermiyor?

Yoksa biz yaratıcının bize, hepimize eşit olarak verdiği aklı ya da bilinç gücünü mü kullanamıyoruz, yoksa istemeyi mi bilmiyoruz? Yoksa kolayı mı seçiyoruz?

Aklı ve bilinç gücümüzü bize veren yaratıcının kendisi, kullanmak ise tamamen bizim öz irademizdedir.

Bazı insanlar parayı şans oyunlarında arar ve kazanamadıklarında topu hemen yukarı atar.

“Allah kazanmamı istemiyor, alnımıza yazılmadıysa hiçbir şekilde sahip olamayız”

Hayır kardeşim; topu yukarı atma, sen sadece yanlış kaynaklarda dolanıyorsun hepsi bu!

Bir bayan veya bay ruh eşini bulmaya çalışır. Bunun için dualar eder, medıtasyonlar yapar ama asla sevginin kendisi olmaz. Vermez ama ister!

Hooooooppppppp top nereye gıttı?

Yukarı…”Alnımıza yazılmamışsa olmaz”

Hayır kardeşim, topu yukarı atma, sen sadece doğru rota’da değilsin hepsi bu!

“Kader, hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten “ne yapalım kaderimiz böyle deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatın hakimisin ne de hayat karşısında çaresizsin” Şems-i Tebrizi (1185 – 1247)

Hadi kardeşim, ben de topu şimdi sana atıyorum.

Yaratıcı mı izin vermiyor yoksa sen kolayı mı seçiyorsun?

Sevgilerimle…

Ayça AKIN

Çok güzel bir yazı ama soru işaretleri de bırakıyor. Mesela kendi tercihlerimizle bize biçilen ömrü uzatabilir miyiz? Ölüm sebebimizi değiştirebilir miyiz? Bizim bir tanıdığımız vardı. Sigarayı bıraktı. Akciğer kanseri olmadı ama kolon kanseri oldu...:)

Yalova depreminde de depremden kurtulup aynı gün deprem bölgesini terkedenlerden trafik kazasında ölenler vardı. Ecelin zamanı değişmiyor. Yazıda ki dönemeçlerden en sonuncusu bu diye düşünüyorum. Dönemeçler değişmiyor:)

ben olaya artik farkli bakmaya basladim yukardaki yazi kimi insanlarda ayni gerceklesebilir ama herkesin kaderi farklidir özellikle cevremdeki insanlarin, arkadaslarimin ve ailemin gözlemledigim kadar herkes farkli seyler olusabiliyor kendimden örnek vermek gerekirse daha henüz kiz cocukken sanki icime doguyordu ben kiminle evlenecegim diye gercektende yillar sonra ailemin cogu evlendi coluk cocuk sahibiler özellikle istedigim sanirim bilincaltimda hep zamanla kriterler yatiyordu evlenecegim sahis söyle olmali diye gercekten tam o sekilde tanidiklarimda istedigim tam tamina kriterler cikiyordu ayrica bu tek seferde olmadi bircok tanistigim erkeklerde gördüm ama sonradan olmadigindan hep iyi ki olmamis dedim herseferinde...

Dua evet kabul görülüyor süpesiz ama etrafimda gördügüm ve görebildigim kadar kücük istekler genelde kabul ve kazalardan belalardan anlik durumlardan kurtulabiliyoruz... Ancak asil istegimiz pek olmuyor gibi.. ve verilse dahi arkadasindan mutlaka tikaniklik oluyor

doğum ve ölüm dönemeç değildir duraktır..Doğum ilk durak, bineriz otobüse ,kavşaklarla dolu hayat yolunda ilerleriz..Her yol ayrımında seçimlerimiz bize değişik sonuçlar sunar..Seçtiğimiz yolu yaşarız..Unutmamak gerek he yol ayrımında seçtiğimiz yol durağa çıkar..SON DURAK..

yanlış bir ifade yukarıdaki, bir kaç kere yazılmış. Allah ne yukarı da ne aşağıda ne içerde ne dışarıda, zaman ve mekan algısı yok onun için.

içerik ise çogunlukla katılabilirim, ama itiraz noktalarım da var.