Jump to content
İη¢ιѕєℓ

4 Bin Lira Maaşlı Sözleşmeli Er Alınacak

Önerilen İletiler

TSK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapmak üzere 'sözleşmeli er' alımlarına başlıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman asker ihtiyacını karşılamak için 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş imkanı ile sözleşmeli er alacak. İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova`daki 57. Topçu Tugayı`na başvurmaları istendi.

 

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman asker ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli er alınacağı açıklandı. İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova`daki 57`nci Topçu Tugayı`na başvurmaları istendi.

 

 

Askerlik hizmetine başlamamış, askerlik hizmetini tamamlamamış veya askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlayanlar ile diğer başvuru şartlarını taşıyan adayların bu imkanlardan yararlanabileceği bildirildi.

 

 

Ayrıca adayların, Bornova 57`nci Topçu Tugayı`na başvurarak dilekçe doldurması, nüfus cüzdanının aslı ile 2 fotokopisi, son mezun olunan okula ait diplomanın aslı ve bir fotokopisi, askerlik hizmetini bitiren adayların terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, vesikalık 12 fotoğrafı, adli sicil kaydı ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurması gerektiği kaydedildi. Adayların sözleşmeli er olarak atandığı birliğe göre ilk görev yılında ortalama 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş alacağı belirtildi. Adayların, başvurusunun kabul edilmeleri durumunda, ön sağlık muayenesi ve fiziki yeterlilik sınavından geçtikten sonra, sonuçları Kara Kuvvetleri Komutanlığı adresinden öğrenebileceği bildirildi.

 

 

Sözleşmeli erlerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Türkiye`nin farklı noktalarındaki birliklerde görevlendirilecekleri vurgulandı. Adaylar, konuyla ilgili detaylı bilgileri Kara Kuvvetleri Komutanlığı internet adresinden veya 0 232 388 63 90 ve 388 10 09 (Dahili 1200) numaralı telefonlardan alabilecek.

 

 

DHA

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya sen de katıl!

Yorumunu şimdi yazıp, daha sonra üye olabilirsin. Eğer zaten üyeysen, GİRİŞ YAPI ve yorumunu yaz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Yeni Oluştur...