Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

2016 Kehanetleri

Recommended Posts

Aslı Güder'den 2016 kehanetleri:

 

Madden değil manen güçlü olanların kazanacağı bir yıl geliyor. İnan o meşhur lafta olduğu gibi paranın saadet getirmediğini herkes görecek. Bu yıl evrenin intikam alma yılı. Şunu unutmayalım ki evrenin intikamı ve savaşı hepimizinkinden ağır olur. 2016’da Türkiye ve dünyada herkes yaptıklarının karşılığını görecek. Hangi kitaba ve dine inanıyorsanız inanın, tek çözüm elleri göğe açıp dua etmek.

 

Tam anlamıyla medcezirlerle dolu bir yılın arifesindeyiz. Ülkelerin sınırları ve insanların hayatları kökten değişimlere uğrayacak. Bu kaos ortamında yeni bir dünya düzeni oluşurken her bir birey karmaları, korkuları ve travmalarıyla yüzleşecek. Çünkü 2016 kendimize çekidüzen vermek için son şansımız. Hayatın gerçekleri ve karmalarıyla yüzleşmeyi beceremeyenler ise iyice manik depresif bir hale gelecekler. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı artacak. İnsanlar, Yaradan’a sığınmak yerine bu tip sahte avuntulardan medet umarlarsa 2016 komple bipolar bir yıl olacak.

para değil insan biriktirenler, madde yerine manaya kıymet verenler, gerçeklerden kaçanlar değil hakikatle yüzleşmeye cesareti olanlar daha rahat geçebilecek bu karanlık dehlizden.

 

Suriye’den yükselen çığlıkların bir süre daha da artacağını hissediyorum. Bu feryatlar Esad’ın direncini iyice kırıp Rusya’ya tamamen teslim olmasına yol açacak. Fakat dünyanın ortak iradesi yani ABD, Avrupa ve NATO, ağırlığını koyup sene bitmeden Suriye konusunu insanlığın lehine çözmüş olacak. Putin ve Esad ne kadar çırpınsalar da kaybetmeye mahkumlar. Türkiye son süreçte doğru bir hamleyle Ortadoğu’nun geleceğini şekillendirecek büyük güçlere rol model olmaya başladı. Belki bu söylediğim bazılarının hoşuna gitmeyecek ama artık Ortadoğu’nun kaderinin tayin edildiği masada biz de varız.

 

2016, 3. Dünya Savaşı’ndan önce "son çıkış" yılı. Ya insanlık olarak kıyameti yaşayacağız ya da aklıselimle davranarak kurtuluşa ereceğiz ki bana sorarsan da öyle olacak... Ama eğer ileride dünya savaşı çıkacaksa da bu tahmin edildiği gibi Ortadoğu’dan değil Ruslar’ın Balkanlar’a müdahalesiyle o topraklardan patlak verecek. Zaten bundan 100 yıl önceki büyük savaş da Balkanlar’da başlamadı mı? Ama Einstein’ın dediği gibi "3. Dünya Savaşı’nın nasıl olacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı taşlar ve sopalarla olacak...

 

2016, IŞİD’den çok daha tehlikeli bir terör örgütüyle karşı karşıya kalacağımız bir yıl olacak. Bunlar yüzleri maskeli, uzun boylu, aralarında unutulmuş ve kaybolmaya yüz tutmuş bir dil konuşan gençlerden oluşan ezoterik bir topluluk. İnsanlık tarihinin gördüğü bu en barbar terör örgütü, saman alevi misali çıktığı gibi hemen bastırılacak. Ancak korkarım çok can yakacaklar. Onlar da tıpkı IŞİD gibi eylemlerini din kisvesi altında yapacak fakat bu bizim bildiğimiz dinlerden biri olmayacak.

 

Bu yıl Papa bile öylesine farklı ve tuhaf söylemlerde bulunacak ki Hıristiyan dünyası onun akıl sağlığından endişe eder hale gelecek. Bu durum yeni mezheplerin doğmasına sebep olabilir.

 

En son Avrupa’da 14. yüzyıl başlarında görülen din ve mezhep savaşları bu sene "evrim geçirmiş" yeni sürümleriyle tüm dünyaya yayılabilir. İstanbul dahil, dünya metropollerindeki kutsal mekanların tahrip edilmesine tanık olabiliriz. Mescid-i Aksa’nın terörist güçlerin hedef noktası haline gelmesiyle tüm dünyayı etkileyecek olaylar yaşanabilir. İsrail’in Süleyman Tapınağı’nı yeniden inşa etmek adına Mescid-i Aksa’nın altında arkeolojik kazılar yapması, yapının çökmesine sebebiyet verebilir.

 

Eğer terörden uzak bir yer arıyorsan sana bu tip olaylardan tek muaf kalacak ülke olan Avusturya’yı öneririm. Ama Avrupa’nın diğer şehirleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü terör bütün kıtaya sıçrayacak. Paris saldırısı sadece bir başlangıçtı. Londra’da büyük ayaklanmalar çıkabilir. Başta Fransa olmak üzere birçok ülkedeki iktidar, yapılan erken ve beklenmedik seçimler sonucunda değişebilir. Bazı Avrupa ülkelerini saran aşırı milliyetçilik duygusu, sokak hareketleri ve çatışmaların temel sebebi olacak. Kendilerinden olmayanları dışlama ve yok etme arzusu, Avrupa Kıtası’nı sarabilir. Yine bazılarının hoşuna gitmeyecek bir şey söyleyeyim; Avrupa, Suriyeli mültecilere duvarlar örerken, o mazlumlara kapılarını açıp ev sahipliği yapan biz olduk. Elbette bunun da bedelleri var, çaresiz insanlara yardım edenler kazanacak, onlara sırtını dönenler ise kaybetmeye mahkum. Tüm bunların sonuçlarını 2016’da hep beraber görüp yaşayacağız. Sana şaşıracağın bir şey daha söyleyeyim; Avrupa Birliği verilen ortak bir kararla dağılabilir ve küçülerek yeni bir oluşuma girebilir. Bunun başını da büyük ihtimalle Almanya çekecek.

 

 

Bir büyük krizle de Lübnan karşı karşıya... Orada mültecilerden kaynaklanan sefalet ve açlığın neden olduğu bir ayaklanmaya şahit olabiliriz. Ermenistan da bir yandan halk ayaklanmaları bir yandan da büyük bir depremle sarsılabilir. Mısır yönetiminde kardeş kanı akabilir. Sisi kanla geldiği iktidardan yine kanla gidebilir.

 

Teknoloji muazzam bir süratle ilerliyor ama medeniyet için aynı şeyi söylemek maalesef mümkün değil. Gözlerini bilgisayardan, cep telefonlarından kaldırmayan, sosyal ilişkiyi sosyal medyada like’lamak zanneden, yalnız, yapayalnız bir kuşak geliyor. Kendi ellerimizle ürettiğimiz teknoloji, bizi kölesi haline getirmeye başladı. Eğer genetik kodlarımızı hatırlayıp yeniden birbirimize temas etmeye başlamazsak ve maddeden ibaret varlıklar yerine ruhları olan eşref-i mahlukat olduğumuzu hatırlamazsak, iyice yalnızlaşmaya mahkum olacağız. 2016’da her birey kaçınılmaz olarak kendi hayatında bunun muhasebesini yapmak zorunda kalacak.

 

2016’da yepyeni bir ürün piyasaya çıkarabilirler. Apple büyük bir casusluk skandalıyla sarsılabilir. Şirket sırları rakiplerin eline geçince, "elmanın" bölünüp bünyesinden yeni şirketler doğmasına şahit olabiliriz.

 

Dünyaca ünlü bir yıldız intihara teşebbüs edecek, pek çok dünya liderine de suikast girişimi yapılabilir.

- Paradan para kazanmaya çalışanlar kaybedecek, altına yatırım yapanlar kazanacak.

- Manevi yanları çok güçlü spiritüel, algıları açık özel bebekler dünyaya gelecek. Ebeveynlere tavsiyem, çocuklarına iyileştirme garantisi olmayan ilaçları leblebi gibi yutturup bu özelliklerini kaybetmelerine sebep olmamaları.

- Dünyanın birçok değişik yerinde arkeolojik kazılarla yeni kentler ortaya çıkarılacak. Bunlardan bir tanesi de Ege’de, Bozcaada yakınlarında denizin altında bir batık şehir olacak.

- Dünyadaki Rupert Murdoch’un sahip olduğu gibi büyük medya imparatorlukları için Fetret Devri başlayabilir.

- Harvard veya Yale gibi saygın bir üniversitede terör saldırısı gerçekleşebilir. Saldırının zanlılarından biri üniversite bünyesinden olabilir.

- Türkiye’de eğitim ve askerlikle ilgili yasalarda önemli değişiklikler yapılacak. Yılın sonlarına doğru başkanlık sistemiyle alakalı bir referanduma gidebiliriz.

- Gıdalarda sıkça kullanılan bir kimyasal katkı maddesinin kanser yaptığı kanıtlanacak.

- Tüm dünyayı etkileyecek ekonomik krizi Türkiye diğer ülkelerde olduğu gibi derin hissetmeyecek. Mayıs ayına kadar küçük sarsıntılar olsa da sonrasında ülkeye ekonomik anlamda "güneş doğacak."

- İktidar partisinin iç dinamiklerinde herhangi bir hareket öngörmesem de Türkiye’deki muhalefet partilerinin liderleri değişecek.

- Dünyaca ünlü bir eserin büyük bir müzeden çalınması sürpriz olmaz.

- Rusya, petrolün tahtını sallayacak yeraltından gelen yeni bir enerji kaynağıyla dünya ekonomisinde söz sahibi olabilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu yıl Papa bile öylesine farklı ve tuhaf söylemlerde bulunacak ki Hıristiyan dünyası onun akıl sağlığından endişe eder hale gelecek.

 

Dünya'nın düz olmadığını 1992'de kabul eden Vatikan'a akıl sağlığı yerinde olan biri gelebilir mi sizce?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu yıl Papa bile öylesine farklı ve tuhaf söylemlerde bulunacak ki Hıristiyan dünyası onun akıl sağlığından endişe eder hale gelecek.

 

Dünya'nın düz olmadığını 1992'de kabul eden Vatikan'a akıl sağlığı yerinde olan biri gelebilir mi sizce?

 

Ortaçağ incillerinde dünyanın düz olduğu ve dönmediği yazılı olduğundan kilisenin resmi açıklaması bu kadar gecikmiş. Bu akıl sağlığından kaynaklanmıyor diye düşünüyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...